Alpe d’Huez – kara i DNF Sama Longa, Ewa Komander wysoko

Bardzo ciekawy przebieg miała rywalizacja podczas wyścigu Alpe d’Huez L Triathlon. W rywalizacji mężczyzn wystartował między innymi Sam Long. Tymczasem pośród kobiet dobrze poradziła sobie Ewa Komander.

Alpe d’Huez triathlon to impreza odbywająca się przez kilka dni. Wczoraj uczestnicy wyścigu L mieli pokonać dystans 2,2 km pływania, następnie 118 km na rowerze (przewyższenie 3200 metrów) w otwartym ruchu, a na koniec biegli dystans 20 km.

W tym roku organizatorzy wyścigu spodziewali się ogromnej liczby zawodników. Pośród profesjonalistów zobaczyć można było świetnych francuskich triathlonistów, a udział ogłosił też Sam Long. W porównaniu z poprzednimi latami lekko zmodyfikowano też trasę, ale na  zawodników czekało oczywiście legendarne 21 zakrętów prowadzące na szczyt L’Alpe d’Huez.

Long z karą i DNF!

Najlepszy czas na pływaniu miał Simon Viain (00:42:53), a Leon Chevalier był około 2 minuty wolniejszy.

Chevalier przejął jednak prowadzenie na rowerze i zanotował tam doskonały czas. Wymagającą trasę pokonał w 03:52:49. Chevalier był jedynym zawodnikiem, który zszedł poniżej 4 godzin. Wszystko zakończył bardzo dobrym biegiem, a na mecie pojawił się z czasem 05:41:13.

Na 2. miejscu Simon Viain, który stracił do zwycięzcy aż 18 minut. Na mecie pojawił się z czasem 05:59:11. Podium uzupełnił Albert Moreno Molins z czasem 06:01:37.

Wszyscy oczekiwali też występu Sama Longa. Amerykanin był w TOP3 i wyglądało, że będziemy mogli zobaczyć ciekawą walkę z Chevalierem. Najpierw jednak otrzymał od sędziów karę 5 minut za to, że nie włożył pianki do worka na T1, a następnie miał spore problemy na rowerze.

Jechał na przełożeniu 54:33, które było najlżejsze i sprawiło, że miał sporo problemów na podjazdach. Rower zupełnie „zniszczył jego nogi”. Przed biegiem dowiedział się, że otrzymał karę, która „zniszczyła jego psychikę”. Pobiegł tylko kilkaset metrów i zawrócił do strefy zmian, wycofując się z rywalizacji. Long napisał, że próbował przez ostatnie tygodnie „odciążyć” swój rower, ale nie udało mu się tego zrobić.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Sam Long (@samgolong)