Film dokumentalny o mistrzostwach świata IRONMAN nominowany do nagrody Emmy 

Narodowa Akademia Sztuk i Nauk Telewizyjnych doceniła IRONMAN i Outside TV nominacją do nagrody Sports Emmy. Wyróżniona została historia Kyle’a Browna, walczącego z nieuleczalną chorobą. 

ZOBACZ TEŻ: Mistrzyni świata w triathlonie zdobywa Oscara!  

Nagroda Emmy określana jest mianem „telewizyjnego Oscara”. Wchodzi ona w skład tzw. nagród EGOT, czyli czterech najważniejszych kulturalnych nagród w USA, obok Oscara (film), Grammy (muzyka) i Tony (teatr). Statuetki przyznawane są za osiągnięcia w poszczególnych branżach przemysłu telewizyjnego. Wśród tegorocznych nominowanych w kategorii „Outstanding Short Feature” znalazła się produkcja spod szyldu IRONMAN

Doceniona historia

Narodowa Akademia Sztuk i Nauk Telewizyjnych doceniła produkcję IRONMAN i Outside TV „2021 Intermountain Healthcare IRONMAN 70.3 World Championship” wyemitowaną w styczniu 2022 roku za przedstawienie historii Kyle’a Browna. W filmie twórcy opowiedzieli historię Kyle’a – byłego profesjonalnego kolarza, a obecnie triathlonisty. 

Na początku 2021 roku Kyle Brown został zdiagnozowany z agresywną formą ALS, czyli stwardnienia zanikowego bocznego. ALS to choroba układu nerwowego, w której dochodzi do uszkodzeń komórek nerwowych odpowiedzialnych za ruch. 

Lekarze dawali mężczyźnie od 6 do 8 miesięcy życia. Kyle nie pozwolił jednak, by choroba przekreśliła jego sportowe cele. W filmie dokumentalnym zamieszczonym na platformie Outside TV przedstawiona została jego droga do mistrzostw świata IRONMAN 70.3 w Utah – od okresu przygotowawczego do ostatnich godzin po przekroczeniu mety. 

Rozdanie nagród Emmy

Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród Sports Emmy Awards odbędzie się 22 maja w Nowym Jorku. Dla The IRONMAN Group Productions to już 58. nominacja do nagrody. Organizacja wygrywała łącznie aż 18 razy. 

Jesteśmy wdzięczni za nominację do tej prestiżowej nagrody i równie zaszczyceni, że mamy możliwość podzielenia się historią Kyle’a  – powiedziała Julia Polloreno, wiceprezes ds. produkcji i dystrybucji treści w IRONMAN Group.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,386ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze