Finał WTCS 2023 w hiszpańskiej Pontevedrze

Globalna federacja World Triathlon ogłosiła, że finał przyszłorocznej serii WTCS odbędzie się w hiszpańskiej miejscowości Pontevedra w dniach 20-24 września. Podczas eventu wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy na świecie w kategorii elity, U23, age-group oraz w paratriathlonie.

Zaledwie 9 dni temu (24 lipca) triathloniści startowali w Pucharze Świata w Pontevedrze. Okazało się, że wydarzenie miało na celu nie tylko zapewnić startującym zawodnikom okazję do zdobycia cennych punktów do rankingu. Pełniło ono również funkcję „testową” i stanowiło sprawdzian przed przyszłorocznym finałem serii, który jak się okazuje, zlokalizowany będzie właśnie w hiszpańskim mieście.

Po medale do Pontevedry

Finał WTCS Pontevedra zaplanowano na 20-24 września przyszłego roku. Podczas pięciodniowych zmagań o miano mistrzów świata na dystansie standard ścigać się będzie elita mężczyzn i kobiet w triathlonie, zawodnicy U23, paratriathloniści oraz amatorzy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Ponadto age-grouperzy wystartują także na dystansie supersprint, podczas którego zawalczą o miano najlepszych na świecie. Kolejnym wyścigiem, jaki rozegra się w ramach WTCF w Pontevedrze będą mistrzostwa świata w aquabike’u na dystansie standard dla grup wiekowych.

Pontevedra wielokrotnie pokazało — ostatni raz kilka tygodni temu — że ma wszystko, czego potrzeba, by zorganizować zawody triathlonowe na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że powrócimy tutaj na finał serii w 2023 roku. Miasto to udowodniło, że jest fantastycznym gospodarzem wielu sportów w kalendarzu World Triathlon i jestem pewna, że będzie doskonale przygotowane na to, by powitać najlepszych triathlonistów z całego świata. – Marisol Casado, prezydent World Triathlon i członek MKOI.

ZOBACZ TEŻ: „Daytona Distance” powraca!

Kolejny klejnot kalendarza World triathlon

Hiszpańska Pontevedra będzie kolejnym miastem, które zapisze się w historii globalnego triathlonu. Do tej pory bowiem rolę gospodarza podczas finałów pełniły m.in. Gold Coast (Australia), Edmonton (Kanada), Chicago (USA), Londyn (Wielka Brytania), Pekin (Chińska Republika Ludowa) czy Budapeszt (Węgry).

W tym roku WTCF odbędzie się w Abu Dhabi w dniach 23-26 listopada. Pełny kalendarz WTCS na przyszły rok zaś, ogłoszony zostanie w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Wiadomo już jednak, że w Pontevedrze rozpoczęto przygotowania do wielkiego triathlonowego finału.

Ścigałem się podczas wielu finałów WTCS zlokalizowanych w różnych niesamowitych miastach na całym świecie. Słowa jednak nie mogą opisać tego, jak bardzo jestem podekscytowany tym, że tak małe miasto, jak Pontevedra, moje rodzinne miasto, będzie jednym z wielu topowych lokalizacji organizujących eventy triathlonowe. – mówi Javier Gomez Noya, pięciokrotny mistrz świata w triathlonie. – Znam miasto i znam organizatorów, więc mogę obiecać, że my wszyscy jesteśmy gotowi do tego, by być gospodarzem najważniejszego triathlonu na świecie w roku 2023.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane