Finał WTCS wraca do Australii: „Budujemy drogę do igrzysk”

Wielki finał serii WTCS w 2025 roku odbędzie się w australijskim mieście Wollongong. Taką decyzję ogłosiło niedawno World Triathlon. Impreza ma przyciągnąć jeszcze większą liczbę uczestników niż dotychczas.

ZOBACZ TEŻ: Przede wszystkim regularność. Anne Haug i Kristian Blummenfelt najlepsi w rankingu PTO!

Finały serii WTCS są jednym z najważniejszych wydarzeń kalendarza World Triathlon. Organizacja imprezy na rok 2025 przypadła Australii. Według organizatorów liczba uczestników w porównaniu do poprzednich lat ma znacznie wzrosnąć, przyciągając nawet 4000 sportowców.

Powrót do Australii

Podczas finałów w Wollongong ukoronowani zostaną mistrzowie świata w kategoriach Elita, U23, Junior i Paratriathlon oraz sztafeta mieszana. Rozegrane zostną również mistrzostwa świata w grupach wiekowych na dystansie standardowym i sprinterskim, a także zawody w Aquabike.

W ramach podpisanej niedawno umowy Wollongong będzie nie tylko gospodarzem finałów w 2025 roku, lecz także dwóch innych ważnych wydarzeń World Triathlon: pucharu świata w 2024 (zaplanowanego na 20-21 kwietnia), dodatkowego wydarzenia World Triathlon w 2026 oraz mistrzostw Australii.

Kwietniowy puchar świata ma służyć przede wszystkim jako impreza testowa przed finałami w 2025. Oznacza to, że triathlon spod szyldu WT wróci do Australii blisko po 4 latach przerwy.

Źródło: World Triathlon

„Zielona i złota droga do igrzysk”

Prezes World Triathlon podkreśla przede wszystkim fakt, że Australia niejednokrotnie potwierdzała swoje zaangażowanie w rozwój triathlonu, dlatego organizacja mistrzostw świata „zapisze się w historii światowego triathlonu”.

Dzięki zapierającym dech w piersiach krajobrazom Wollongong, triathloniści z całego świata, a także ich przyjaciele i krewni, będą mogli doświadczyć kolejnego naprawdę niezwykłego i niezapomnianego święta naszego sportu – powiedziała Marisol Casado.

Dla Australii przekazanie organizacji finału serii WTCS to również kolejny krok w drodze do organizacji igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w 2032 roku. Jak przyznał dyrektor generalny AusTriathlon, Tim Harradine kraj buduje w ten sposób: „zieloną i złotą drogę do igrzysk”.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane