Frodeno, Kienle, Ryf, Wellington – jak gwiazdy reagują na zagrożenie? #koronawirus

Zakaz zgromadzeń, zamknięte baseny i sale fitness, dekoracje na podium Ironmana bez uścisku dłoni, zakaz wywiadów i konferencji prasowych – obostrzeń jest wiele i czekają nas trudne tygodnie, a może nawet miesiące. Gwiazdy światowego sportu, w tym triathlonu, reagują w social mediach na apele władz i WHO. Oto przykłady kilku takich działań:

Chrissie Wellington (Wielka Brytania)
4-krotna Mistrzyni Świata Ironman Hawaii

„W czasach takich jak te zdajesz sobie sprawę, że swoboda wyboru, możliwości i wolność to przywilej. Postaram się nigdy więcej nie brać tego za pewnik”.
(Twitter)

Sebastian Kienle (Niemcy)
Były Mistrz Świata IM Hawaii
udostępnia ważne informacje na temat koronawirusa i mimo żalu z powodu odwołanych zawodów w RPA, całkowicie rozumie i popiera zaistniałą sytuację.

„#IMSouthAfrica odwołane. Bardzo zrozumiałe. Dla mnie osobiście to smutna informacja, ale nic nie znaczy w porównaniu z walką, jaką toczą teraz inni ludzie. Mam nadzieję, że wszyscy zrozumieją, że możemy ten kryzys rozwiązać razem”
(Twitter)

Ben Hoffman (USA)
Drugie miejsce podczas MŚ Ironman Hawaii 2014

„To są trudne i pełne wyzwań czasy dla wszystkich. Jednak mimo wszystko każdego dnia pojawia się okazja, aby dokonać pewnych pozytywnych zmian, spróbować rozwijać się i w jakiś sposób poprawiać. Jedną z największych możliwości, jaką teraz widzę dla całej ludzkości, jest to, aby dostrzec to, co nas łączy, wybrać bycie miłym i współczującym. Zapytajcie, co możecie zrobić dla innych. Wysyłam trochę dobrej energii do tych, którzy jej potrzebują”.
(Instagram)


Jan Frodeno (Niemcy)

Aktualny Mistrz Świata i rekordzista trasy Ironman Hawaii zachęca do wspólnych – wirtualnych treningów na platformie Zwift.

„Witam wszystkich. Nastały ciężkie ciężkie – powinniśmy ograniczyć/przerwać nasze kontakty towarzyskie, ale możemy wykorzystać cyfryzację do „wspólnej” jazdy na rowerze. Do zobaczenia o 18:15 na Zwift” 

https://www.facebook.com/JanFrodenoTriathlon/videos/830797477437757/


Daniela Ryf (Szwajcaria)
Jedna z najbardziej utytułowanych triathlonistek świata. Mistrzyni Ironman Hawaii 2015, 2016, 2017 i 2018. Mistrzyni Świata Ironman 70.3 z 2014, 2015, 2017, 2018 i 2019 roku.

„W burzliwych czasach, chcę być w domu. Chętnie zostałbym dłużej na pięknej Gran Canarii, ale obecna sytuacja w Hiszpanii, która od jutra zamyka granice, zdecydowała o tym, że polecę do domu już dziś. Bycie bliżej mojej rodziny w trudnych czasach sprawia, że czuję się lepiej. Tak naprawdę wszystko, czego teraz potrzebuję to woda, trenażer, bieżnia i jedzenie, dlatego podjęłam decyzję o powrocie. Kontynuujcie „home office” i bądźcie bezpieczni! 

https://www.instagram.com/p/B9wOqx3I2Id/?utm_source=ig_web_copy_link

Patrick Lange (Niemcy)
Były Mistrz Świata Ironman Hawaii 2017 i 2018. W 2016 roku był trzeci. Jest również byłym Mistrzem Niemiec w duathlonie w latach 2010-2013. 

„W tych burzliwych czasach próbuję dostrzec światełko w tunelu. Mimo że wielu z nas będzie czuło, że indywidualnie wiele poświęciło z powodu wirusa i Covid-19, uważam, że należy sobie przypomnieć, że na pierwszym miejscu jest zawsze bezpieczeństwo naszego społeczeństwa”. 

https://www.instagram.com/p/B9rvQF-Bf9y/?utm_source=ig_web_copy_link

Lionel Sanders (Kanada)
Mistrz Świata ITU Long Distance Triathlon 2017. W tym samym roku zajął również drugie miejsce na MŚ Ironman Hawaii.

„Szkoda, że Oceanside zostało odłożone na później, ale to na pewno właściwa decyzja”.
(Instagram)

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane