Frodeno, Ryf, Lange – trening w czasie pandemii.

W ostatnim wywiadzie dla Aargauer Zeitung Daniela Ryf, 4-krotna Mistrzyni Świata Ironman Hawaii mówi, że jej dzień nie różni się znacząco od tego sprzed czasów pandemii. Trenuje 3 razy dziennie, ale „prawie tylko w domu”. Jan Frodeno namawia do wspólnych treningów na trenażerze, a Patrick Lange całkowicie zmienił priorytety na ten rok.

W wywiadzie dla Aargauer Zeitung Daniela Ryf mówi, że od czasu do czasu idzie pobiegać wcześnie rano do lasu (w Szwajcarii nie ma zakazu wchodzenia do lasów), ale jak podkreśla: nie chcę podejmować niepotrzebnego ryzyka. Nie chcę mieć wypadku, skończyć w szpitalu i zająć łóżko chorej osoby, więc w tej chwili trenuję prawie tylko w domu. Nie przeszkadza mi to, bo lubię być w domu. Intensywny blok szkoleniowy jest i tak bardzo podobny do kwarantanny. Trenuję, jem i śpię, i tylko w razie potrzeby chodzę na zakupy. Pod tym względem sytuacja nie jest nowa”

Na swoim Facebooku Daniela Ryf napisała:  

„Pracuję jak zwykle w nietypowej sytuacji. ??Wielu dziennikarzy pyta mnie, jak teraz trenuję. Szczerze mówiąc, poza tym, że nie mogę chodzić na basen i nie spotykam się z przyjaciółmi i rodziną ?, moje życie tak naprawdę nie zmieniło się aż tak bardzo. Obok treningów, jedzenia i spania nie mam zbyt wiele czasu na inne rzeczy. Skupiam się na jak najlepszym wykorzystaniu sytuacji homeoffice ??. A dla brakujących spotkań towarzyskich znaleźliśmy z koleżankami alternatywę w postaci naszego pierwszego wirtualnego wieczoru z lampką wina. ??”

Daniela Ryf tuż po tym, jak epidemia koronowirusa rozszerzyła się na państwa europejskie, wróciła z obozu treningowego na Gran Canarii. Do domu kupiła basen z przeciwprądem. Pływanie stanowi teraz około 40 procent mojego szkolenia. Jest jeszcze możliwe, że Ironman Hawaje odbędzie się w październiku, więc nie mogę sobie pozwolić na to, by nie pływać przez trzy miesiące” – mówi w wywiadzie. 

Wszystkie treningi rowerowe Ryf wykonuje na trenażerze, zdecydowaną większość biegowych na bieżni.

Jan Frodeno, aktualny Mistrz Świata Ironman Hawaii. 

Udowodnił już, że trening w domu, to dla niego żadne wyzwanie. Postanowił w najbliższą sobotę wystartować w domowym Ironmanie. W każdy piątek organizuje na platformie Zwift otwarty grupowy trening. Każdy może dołączyć.

Swoje priorytety na sezon zmienił Patric Lange, dwukrotny Mistrz Świata Ironman Hawaii (2017, 2018). 

W poście z 23 marca pisze tak:

„Będę szczery. Od czasu ogłoszenia ograniczenia aktywności na zewnątrz tutaj w Austrii (red. gdzie teraz trenuje) trenowałem tylko dla poprawy nastroju. Teraz zupełnie inne rzeczy zajmują moją uwagę, bo nie wiemy, czy w tym roku wystartujemy w zawodach. Będę wykorzystywać ten czas, aby pracować nad moimi słabościami. Nadszedł czas, aby ustanowić nowe cele. Tyle rzeczy chodziło mi po głowie, a nie wiedząc, czy będę się ścigać w tym roku, straciłem sporo motywacji”.

 

 

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Jak Ironman VR jest w stanie weryfikować wiarygodność aktywności np bieg na bieżni ? Jak sprawdzą czy ktoś biegnie 4:00min/km a nie np 3:51 min/ km bo np wprowadzony ma przez „ przypadek „ inny współczynnik kalibracji w swoim foot podzie ? Wg mnie to IM VR jest bardzo naciągane i nie wiele ma wspólnego z rywalizacją bynajmniej w przypadku samego biegu nie ma żadnych jawnych zasad unifikujących wszystkich startujących , wszystko to co IM VR nagle i po diable stworzył w pare dni teraz w całej tej panice ja nienodbieram jako troszczenie się o nas i nasze zawody tylko troszczenie się o swoją d….. IM .

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,218ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze