Garmin Forerunner 955 Solar – zegarek biegowy zasilany energią słoneczną już dostępny

Wczoraj obchodzono Światowy Dzień Biegania. Z tej okazji premierę miał nowy zegarek – Garmin Forerunner 955 Solar. To pierwszy model z tej serii, który czerpie energię ze słońca!

Forerunner to seria zegarków popularna pośród sportowców. Wczoraj premierę miał najnowszy model – Garmin Forerunner 955 Solar. Jest to wariant, który posiada zasilanie solarne. Wykorzystuje do tego soczewkę Power Glass stosowaną w innych zegarkach producenta.

ZOBACZ TEŻ: 5 zegarków dla triathlonistów do 2000zł

Bateria zastosowana w zegarku starcza na 14 dni w trybie smartwatch oraz 42 godziny przy włączonym GPS (bez muzyki). Edycja Solar przedłuża czas działania w trybie smartwatch aż o 7 dni, co daje nawet 3 tygodnie bez ładowania. Ładowanie energią słoneczną wydłuża czas działania zegarka z włączonym GPS-em do 49 godzin.

To nie koniec nowości w Garmin Forerunner Solar 955. Dużym usprawnieniem w stosunku do poprzednich wersji jest wielopasmowy GPS, który posiada wsparcie dla najnowszych satelitów GPS. Dzięki niemu użytkownicy mogą liczyć na dokładny odczyt sygnału w trudnych warunkach terenowych jak las lub miasto z wysokimi budynkami.

Forerunner Solar 955 to pierwszy model z serii, w którym zastosowano również ekran dotykowy o wielkości 1,3″ i rozdzielczości 260 × 260 pikseli. Poprawia to oczywiście wygodę użytkowania zegarka i ułatwia przeglądanie mapy. Garmin dodał do swojego zegarka kolorowe mapy z funkcją nawigacji – użytkownik może zaplanować trasę powrotną. Dodajmy, że ten model zegarka nie posiada LTE.

Garmin Forerunner 955 Solar, czyli treningowy kombajn

Pomiary w zegarku przeprowadzane są za pomocą nadgarstkowego czujnika Elevate. Użytkownik otrzymuje informacje o wydolności, mocy biegowej, stanie wytrenowania, czasie regeneracji po treningu, zmienności tętna, natlenieniu krwi, pułapie tlenowym i obciążeniu treningowym. Innymi słowy, dostępne są wszystkie opcje świetnie sprawdzające się w przypadku sportowców.

Inne wybrane funkcje Garmin Forerunner 955:

  • Funkcja Gotowość Treningowa, która określa, jaki efekt może przynieść trening, co ułatwia wybór jego intensywności
  • Poranny Raport, czyli skrótowy poranny raport, który prezentuje jakość snu, status HRV, a także pogodę
  • Status HRV, który na podstawie całodobowego pomiaru zmienności rytmu zatokowego śledzi poziom kondycji
  • Real Time Stamina, która analizując trening, pokazuje ile jeszcze sił pozostało użytkownikowi zegarka
  • Widżet wyścigu, który umieszcza wszystkie informacje o przygotowaniu do wyścigu w jednym miejscu (funkcja odliczania, przewidywania wyników, pogoda na trasie)
  • PacePro, czyli funkcja pomagające utrzymać tempo podczas biegu, bo nawigacja dostosowana jest do profilu trasy.

Pośród funkcji zegarka jest także pobieranie muzyki ze Spotify (zegarek wyposażony jest w 32 GB pamięci, odtwarza ją dzięki Bluetooth), płatności zbliżeniowe Garmin Pay (nie są dostępne we wszystkich polskich bankach) oraz zarządzanie ustawieniami dzięki aplikacji Garmin Connect. Cena wersji Solar na stronie producenta to 649,99€ (2981 złotych). Wersja bez ładowania energią słoneczną tańsza jest dokładnie o 100€.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane