Garmin prezentuje Edge Explore 2 – jeszcze więcej przydatnych funkcji?

Wczoraj firma Garmin zaprezentowała nowy komputer rowerowy Edge Explore 2. Różni się on dość znacząco od poprzedniej wersji i wprowadza trochę nowych rozwiązań. Wkrótce będzie dostępny w polskiej dystrybucji.

Kilka lat temu Garmin wypuścił na rynek licznik rowerowy Edge Explore. Różnił się on od innych z serii Edge, które przeznaczone były do profesjonalnych zastosowań i nadawał głównie na turystyczne przejazdy rowerowe. Wczoraj pokazano Garmin Edge Explore 2. Licznik jest bardzo podobny pod względem wyglądu, ale w środku kryje się masa funkcji, które świetnie sprawdzą się pośród rowerzystów. Dzięki nim licznika będzie można używać w nieco bardziej profesjonalnej jeździe podczas treningu.

Edge Explore 2 jest tylko minimalnie większy od poprzednika, ale za to ważny mniej, bo tylko 104 gramy. Komputer posiada ekran dotykowy o średnicy 3,0 cala. Rozdzielczość to 240×400 pikseli. Nowy model posiada klasę wodoszczelności IPX7.

Nowe funkcja w Edge Explore 2

Użytkownik może teraz ustawić na urządzeniu alarmy przypominające o dostarczaniu płynów oraz pożywienia. Informacje dostępne będą po upływie określonego czasu lub odległości. Nowością jest możliwość pomiaru pułapu tlenowego. Do uzyskania odczytów potrzebny jest podłączony czujnik tętna i mocy. Edge Explore 2 informuje też użytkownika o czasie, który powinien przeznaczyć na odpoczynek, aby poprawnie się zregenerować.

Funkcja CLIMBPRO wyświetla pozostały wznios oraz nachylenie podczas pokonywania trasy. Urządzenie pozwala na wyszukiwanie lokalizacji, posiada także prognozę pogody i mapę popularności (wyznaczania tras Trendline najlepszych dla danej aktywności).

Do Garmin Edge 2 podłączyć można między innymi napiersiowy czujnik tętna, czujnik prędkości i kadencji, kamerę serii VIRB, światła, radary Varia, pedały z pomiarem mocy i inne urządzenia. Współpracuje z nimi za pomocą protokołów ANT+ i Bluetooth.

Urządzenie posiada trzy domyślnie tryby aktywności: kolarstwo szosowe, kolarstwo stacjonarne oraz off road. Explore 2 ma także fabryczne zainstalowane mapy, a dodatkowe można jeszcze wgrywać – pamięć urządzenia to 16 GB.

Podczas jazdy skorzystać będzie można z dwóch opcji nawigacji. GPS daje najdłuższy czas działania baterii, ale dostępny jest również system zrównoważony GNSS, który pojawił się w kilku nowych produktach Garmina. Opcja ta oferuje dokładniejsze odczyty, ale naturalnie związana jest też z szybszym zużywaniem się baterii. W wersji podstawowej bateria zapewnia 16 godzin działania przy ciągłym użyciu. W trybie oszczędzania bateria Edge Explore 2 starcza na 24 godziny nieprzerwanego działania.

Explore 2 powinien być wkrótce dostępny w polskiej dystrybucji. Standardowa wersja (dwa uchwyty mocowane gumkami na mostek) to wydatek rzędu 1450 złotych. Wersja Edge Explore 2 z uchwytem Power Mount (do podłączenia zgodnego eBike’a) dostępna będzie w cenie 1949 złotych.

ZOBACZ TEŻ: Apple Watch 8 będzie poważnym konkurentem zegarków sportowych?

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,475ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane