Grand Chotowa Triathlon: zawodnik zawsze na pierwszym miejscu! 

Rozgrzewkowa impreza przed głównymi startami w sezonie? Triathlonowy debiut? Aktywny rodzinny weekend? Grand Chotowa Triathlon to wyścig, na który warto zwrócić uwagę. 

ZOBACZ TEŻ: Checklista. Co zabrać na zawody?

W sobotę 27 maja 2023 roku w Chotowie, miejscowości leżącej na Podkarpaciu, w połowie drogi między Krakowem a Reszowem odbędzie się kolejna edycja zawodów Grand Chotowa Triathlon. Uczestnicy wystartują dystansie 1/4 IM i 1/8 IM oraz w sztafetach.

Grand Chotowa Triathlon – zawody dla wszystkich

Grand Chotowa Triathlon to już trzecia edycja zawodów rozgrywanych w położonej w wojewódzkie podkarpackim, będącym partnerem imprezy, Chotowej, która daje wszystkie udogodnienia potrzebne do stworzenia wydarzenia o niepowtarzalnej atmosferze – piękne widoki, rodzinna atmosfera, szybka i płaska trasa. 

Organizatorzy, współpracując z Chotowa Hotel *** SPA & RESORT, na terenie którego znajduje się start i meta zawodów w ciągu zaledwie dwóch lat zbudowali imprezę cieszącą się popularnością i sympatią wśród triathlonistów z całej Polski. 

Na liście znajduje się już ponad 300 zawodników, którzy wezmą udział w wyścigach na dystansie 1/8 i 1/4 Ironmana oraz w sztafetach. Jak podkreślają organizatorzy – Piotr Hydzik i Paulina Załucka, którzy sami byli kiedyś aktywnymi triathlonistami, Grand Chotowa Triathlon to świetna okazja na spędzenia rodzinnego weekendu sportowego.

Fot. Kacper Porada

Bezpieczeństwo to największy priorytet

Trasa została stworzona zarówno z myślą o zawodnikach, jak i kibicach. Wspólnym mianownikiem jest dobra zabawa i bezpieczeństwo. Triathloniści wystartują w formie rolling startu, co pozwoli uniknąć pralki. Szybka i płaska trasa rowerowa wyłączona zostanie z ruchu, a etap biegowy prowadzi przez leśne ścieżki. 

Dla mnie zawsze bezpieczeństwo to największy priorytet. Starty 1/8 oraz 1/4 IM są oddzielone, co pozwala fajnie kibicować. Od zeszłego roku wdrożyliśmy pętle na bieganiu, aby było jak najbardziej atrakcyjnie dla zawodników. Staramy się zrobić zawody dla zawodników. Zawody, gdzie oni są na pierwszym miejscu – mówi organizator zawodów Piotr Hydzik. 

Po zakończeniu zawodów uczestnicy będą mogli skorzystać ze strefy regeneracji, a dla Pań, które przekroczą linię mety Grand Chotowa Triathlon, oprócz medalu czeka dodatkowa niespodzianka. 

Źródło: Facebook / Kacper Porada Fotografia

Ze szczegółami imprezy można zapoznać się na stronie organizatora oraz w Kalendarzu Triathlonowym Akademii Triathlonu.

tekst powstawał we współpracy z Grand Chotowa Triathlon

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane