Grupa Azoty Triathlon Radłów już jutro!

W ten weekend jednym z miejsc, gdzie pojawią się triathloniści, będą trasy imprezy Grupa Azoty Triathlon Radłów. To już siódma edycja zawodów, w ramach których rozegrane zostaną wyścigi na dwóch dystansach – sprinterskim oraz 1/4 IM.

Od jutra [9-10 lipca] rozpocznie się triathlonowa rywalizacja w Radłowie położonym w dolnym biegu malowniczego Dunajca. Po raz pierwszy w kalendarzu impreza pojawiła się siedem lat temu w roku 2015. W ubiegłych edycjach radłowskiego triathlonu kibicować mogliśmy m.in. takim zawodnikom, jak Tomasz Brembor, Miłosz Sowiński, Kacper Adam czy Tomasz Szala.

Dwa dystanse w ciągu dwóch dni

Zmagania na zawodach Grupa Azoty Triathlon Radłów rozłożono na dwa dni. W sobotę [9 lipca] jako pierwsi na trasę ruszą uczestnicy indywidualni oraz sztafety dystansu sprinterskiego. Ich start zaplanowany jest na godzinę 11:00.

Dzień później triathloniści zmierzą się z „ćwiartką”. Do wody wskoczą oni chwilę przed południem [11:00]. Podczas tego startu rywalizować będą ze sobą zarówno indywidualni zawodnicy, jak i sztafety. Wszystkie informacje o wydarzeniu znajdziecie na stronie imprezy, klikając tutaj.

Jak wskazuje organizator, termin eventu nie został ustalony przypadkowo. Dwudniowe zmagania są częścią obchodów Dni Radłowa. Triathloniści i kibice będą więc mogli wziąć udział w wieczornych koncertach oraz korzystać z różnych atrakcji zaplanowanych na ten weekend.

ZOBACZ TEŻ: Co czeka na triathlonistów podczas GIT Syców w ten weekend?

Trasy imprezy Grupa Azoty Triathlon Radłów

Strategiczna lokalizacja zawodów pozwala nie tylko na sprawny dojazd, ale i zapewnia szybkie oraz atrakcyjne trasy, na których do zmagań staną już wkrótce uczestnicy. Pierwszy etap to pływanie ze startem wspólnym w Zalewie Radłowskim. Zawodnicy do przepłynięcia będą mieli jedną pętlę o długości 750 m [sprint] lub 950 m [1/4 IM].

Część kolarska rozegra się na dwóch pętlach. Sprint odbędzie się w formule z draftingiem. Oznacza to, że triathloniści posiadający rowery do jazdy na czas oraz kierownice triathlonowe, nie będą dopuszczeni do wyścigu. Na dystansie 1/4 IM drafting będzie zakazany.

Ostatni etap, czyli bieganie poprowadzi triathlonistów po zróżnicowanej trasie o charakterze crossowym. Jedną pętlę o długości 5 km pokonają zawodnicy dystansu sprinterskiego. Dwie zaś czekać będą na uczestników rywalizujących na „ćwiartce”.

Trasa zawodów Grupa Azoty Triathlon Radłów 2022
źródło: Grupa Azoty Triathlon Radłów

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,471ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane