Gwen Jorgensen rezygnuje z triathlonu, ma inne plany

Gwen Jorgensen USA podała do wiadomości publicznej, że rezygnuje z triathlonu na rzecz biegów maratońskich. Najbardziej utytułowana zawodniczka w triathlonie olimpijskim planuje wystartować właśnie w tej dyscyplinie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020. Postawiła sobie za cel zdobycie kolejnego złotego medalu. Jeśli udałby się jej ten wyczyn, byłaby trzecią amerykanką na podium maratonu olimpijskiego. Gwen Jorgensen po zdobyciu złota olimpijskiego w Rio, zakończyła sezon biegiem maratońskim w Nowym Jorku. Następnie zaszła w ciążę i urodziła w sierpniu syna Stanleya.

 

Gwen Jorgensen Pat Lumieux i dziecko 2.jpg

Fot. Twitter Gwen Jorgensen

 

Naszybsza biegaczka w triathlonie, w Nowym Jorku zajęła 14 miejsce z czasem 2:41:01 (3:49 min/km). Gwen w wywiadzie po maratonie powiedziała, że jest trochę zawiedziona swoim biegiem. Ostatnie kilometry było jej bardzo ciężko biec i zwolniła tempo. Jak sama przyznaje, nie przygotowała się odpowiednio do tych zawodów, bo miała zbyt mało czasu. Treningi maratońskie rozpoczęła niecałe trzy miesiące wcześniej, a w międzyczasie brała udział w dwóch ważnych dla niej triathlonach. Dodała także, że jeżeli wystartowałaby w przyszłości ponownie, to zmieniłaby swoje treningi i skupiłaby się jedynie na bieganiu. Teraz to już pewne, że całą swoją energię skupi tylko na jednej dyscyplinie.

 

Gwen Jorgensen bieg w maratonie.jpg

Fot. Twitter Gwen Jorgensen

 

Po odejściu ze sceny triathlonowej Gwen Jorgensen i przejściu na długi dystans Sarah True. W amerykańskiej reprezentacji zapowiada się zacięta rywalizacja o miejsca w kadrze. Ich miejsca będą starały się zająć Katie Zaferes (3 w rankingu ITU), Kirsten Kasper (4 w rankingu ITU), Summer Cook (10 w rankingu ITU), Taylor Spivey (12 w rankingu ITU), Taylor Knibb (19 w rankingu ITU) i Renee Tomlin (22 w rankingu ITU).

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane