Aleksandra Krawczyk i Maja Makowska na mecie 2x IM! [Aktualizacja: 11 września, godzina 16:00]

W sobotni poranek grupa polskich zawodników wystartowała w rywalizacji 2x Ironman podczas Ultratriathlon Bad Radkersburg. Mamy wysłannika na miejscu i śledzimy tę rywalizację wraz z Wami, kibicując naszym w dotarciu do mety!

Aktualizacja – 11 września, godzina 16:00

Maja Makowska również na mecie 2x Ironman! Pokonała cały dystans w czasie 29:21:05, chociaż to nie czas jest tutaj ważny! Zobaczcie relację z ostatniego okrążenia zawodniczki podczas 2x Ironman.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maja Makowska (@sugarwoman__)

Aktualizacja – 11 września, godzina 13:00

Aleksandra Krawczyk na mecie pucharu świata w Bad Radkersburg! Polka przybiegła z czasem 26:49:46. Zobaczcie ostatnie okrążenie z jej supportem!

Aktualizacja – 11 września, godzina 11:30

Thorsten Eckert pierwszym zawodnikiem, który znalazł się na mecie 2x Ultratriathlonu Bad Radkerburg! Zawodnik z Niemiec ukończył go z czasem 22:48:51.

Na 2. miejscu Marcin Kusiak, który ukończył rywalizację w czasie 23:28:48. Podium OPEN i pośród mężczyzn skompletował Grzegorz Pysz, który przybiegł na metę w czasie 23:44:39. Zobaczcie film z finiszu.

Tymczasem pośród kobiet Aleksandra Krawczyk ma już tylko kilka kilometrów i będzie na mecie!

Aktualizacja – 11 września, godzina 5:15

Przyjrzyjmy się najpierw sytuacji u mężczyzn. Prowadzi Thorsten Ecken, który przebiegł łącznie około 55 kilometrów. Około 6 km mniej przebiegł Michael Aigner. Dalej dwóch Polaków – Marcin Kusiak oraz Grzegorz Pysz, którzy przebiegli około 42 km, czyli połowę dystansu.

Poranek w Austrii (foto: Kuba Nowakowski).

Tymczasem u kobiet Aleksandra Krawczyk przebiegła około 30 kilometrów. Maja Makowska przebiegła już 13 kilometrów.

Było słońce, był deszcz, były pioruny, był grad, nie wiem, co jeszcze mogłoby się wydarzyć w tym czasie więcej. Etap biegowy rozpoczęła już w suchych ubraniach (ogrzewanych wcześniej naszym osobistym ciepłem). Cukry były ma poziomie 147, a temperatura… cóż staraliśmy się rozgrzewać ją muzyką i ciepłą zupą pomidorową. Ps. Genialne jest to, jak supporty współpracują ze sobą wzajemnie. Jedni mają dobrą zupę, drudzy mikrofale i normalną dużą lodówkę, ale przede wszystkim mnóstwo pozytywnej energii i ciepła dla zawodników.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maja Makowska (@sugarwoman__)

Aktualizacja – 11 września, godzina 2:45

Aleksandra Krawczyk pokonała 360 kilometrów na rowerze i rozpoczęła część biegową. Teraz czekają ją dwa maratony, czyli łączny dystans wynoszący 84,4 km. Zobaczcie poniżej ostatnie momenty roweru i rozpoczęcie biegu.

Aktualizacja – 11 września, godzina 00:40

Aleksandra Krawczyk i Maja Makowska zbliżają się do końca części rowerowej! Pierwsza z nich przejechała około 320 kilometrów (zostało kilka okrążeń).

U mężczyzn trzech zawodników jest już na trasie nocnego biegu.Thorsten Eckert pokonał około 11 kilometrów. Nieco mniej ma za sobą Michael Aigner, a Tomasz Maksymowicz przebiegł około 4 kilometry.

Tuż za nimi Marcin Kusiak, Grzegorz Pysz oraz Dawid Rutyna, którzy wkrótce zaczną część biegową!

Aktualizacja – 10 września, godzina 22:30

Wiele osób dopinguje również Maję Makowską. Triathlonistka przejechało już około 250 kilometrów.

Ale wracając do tematu głównego, nasza Maja nie robi długich przerw i właśnie pokonała 205 km trasy rowerowej z 360. Kilka okrążeń temu zrobiona była pierwsza dłuższa przerwa na przebranie się w suche rzeczy, drugie spodenki kolarskie, suche buty i skarpetki oraz kolejna bluza (jeszcze cieplejsza niż poprzednia). Temperatura spadła obecnie do ok. 14 stopni, jednak deszcz (ani grad) już nie pada tak mocno i jedynie czasem daje o sobie znać. Cukry utrzymywały się przez większość trasy bez drastycznych skoków – czytaliśmy na jej Instagramie jakiś czas temu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maja Makowska (@sugarwoman__)

Aktualizacja – 10 września, godzina 20:00

Aleksandra Krawczyk przejechała już 220 kilometrów na rowerze. Maja Makowska ma za sobą 188 kilometrów. Obie nasze zawodniczki mają przewagę nad trzecią Margit Schriber.

Zmienia się też sytuacja u mężczyzn, ale tutaj walka jest bardzo wyrównana. Tomasz Maksymowicz i Marcin Kusiak mają przejechane już około 250 kilometrów.

Zobaczcie poniżej, jak wygląda strefa zmian i namioty zawodników oraz supportów.

Aktualizacja – 10 września, godzina 18:00

W Bad Radkersburg opady gradu! Sytuacja skomplikowała się, ale nasz wysłannik Kuba Nowakowski donosi, że na razie zawodnicy i zawodniczki są ciągle na rowerach i pokonują kolejne kilometry.

Aktualizacja – 10 września, godzina 17:00

Jak na trasie radzi sobie Maja Makowska, która od 8 roku życia zmaga się z cukrzycą? Pokonała pływanie w czasie 02:42:37. Przed występem opowiadała o tym, że ustabilizowanie cukru jest dla niej problemem.

Gdybyście zapytali się mnie, czy się stresuję, to odpowiadam, że nie. To jednak nie jest prawda, bo mam tak rozchwiane cukry, że nie mogę zapanować nad nimi od trzech dni. Poza mam coś w żołądku, co sugeruje, że się stresuje. Najchętniej weszłabym z nimi do wody, aby nie stresować się, czy czegoś nie zapomniałam – mówiła wczoraj po ceremonii otwarcia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maja Makowska (@sugarwoman__)

Aktualizacja – 10 września, godzina 15:15

Zerkamy, jak wygląda sytuacja u kobiet. Wszystkie trzy zawodniczki są już na trasie rowerowej, a Aleksandra Krawczyk wyszła na prowadzenie. Pokonała około 65 kilometrów. Maja Makowska ma za sobą około 50 kilometrów.

Aktualizacja – 10 września, godzina 14:30

Aktualnie liderem rywalizacji jest Fabian Schneemann, który pokonał już 23 okrążenia. Tomasz Maksymowicz ma za sobą 11 okrążeń, czyli około 90 kilometrów. Po około 65 kilometrów pokonali Marcin Kusiak i Mateusz Wiśniewski.

Aktualizacja – 10 września, godzina 13:00

Część zawodników i zawodniczek ukończyła pływanie. Teraz czas na część rowerową. Przed nimi 360 kilometrów!

Aktualizacja – 10 września, godzina 11:30

Uczestnicy rywalizacji płyną już około 90 minut. My tymczasem zapraszamy do naszego wywiadu z Aleksandrą Krawczyk, czyli TRI w kolorze blond, w którym opowiada o tym, jak znalazła się na liście startowej 2x IM i jak od strony logistycznej wyglądają przygotowania.

ZOBACZ TEŻ: Aleksandra Krawczyk: „W moich żyłach płynie triathlonowa krew”

Aktualizacja – 10 września, godzina 11:00

Wystartowali! Zawodnicy i zawodniczki 2x IM są już na w wodzie. Teraz czeka ich do pokonania ponad 150 długości basenu. Wyniki na żywo dostępne będą w tym miejscu.

Aktualizacja – 9 września, godzina 18:00

Nasi zawodnicy praktycznie gotowi do startu! Wczoraj zawodnicy i zawodniczki odebrali swoje numer startowe. Odbyła się również ceremonia otwarcia zawodów. Naszym wysłannikiem na miejscu jest Kuba Nowakowski, który będzie przekazywał nam informacje prosto z rywalizacji. Kuba jest też w supporcie Arkadiusza Janiszewskiego.

Ultratriathlon Bad Radkersburg – Polacy na liście startowej

Podczas zawodów w Bad Radkersburg zaplanowano trzy wyścigi – 1x IM, 2x IM oraz 3x IM. Nasi zawodnicy i zawodniczki wystartują w ramach Double Ironman. Pośród kilkudziesięciu zawodników mamy aż dziesięciu Polaków:

 • Grzegorz Głębocki
 • Arkadiusz Janiszewski
 • Marcin Kusiak
 • Tomasz Maksymowicz
 • Grzegorz Pysz
 • Mateusz Wiśniewski
 • Michał Zajdel
 • Andrzej Zieliński
 • Dawid Rutyna
 • Krzysztof Maksymowicz

W rywalizacji na Double Ultra mamy również dwie Polki:

 • Aleksandra Krawczyk
 • Maja Makowska

Trasa i zasady 2x ultra Bad Radkersburg

Organizatorzy ultratriathlonu Bad Radkersburg piszą, że jest to „prawdopodobnie jedna z najszybszych tras ultra na świecie”. Całość rozpoczyna się na 50-metrowym basenie Parktherme Bad Radkersburg, na którym co roku odbywa się specjalne 24-godzinne pływanie charytatywne. Zawodnicy pokonają na basenie 7,6 km, co daje 152 długości do przepłynięcia!

Po części pływackiej, zawodnicy i zawodniczki będą musieli przebyć około 1,5 km obok rzeki Mur i rozpoczną część rowerową. Będzie to 360 km w okrążeniach po 8,2 km, co daje 44 okrążenia. Trasa rowerowa prowadzona jest po dobrym asfalcie i została w tym roku zmieniona. Prowadzi dokładnie do granicy ze Słowenią, jest płaska i praktycznie nie ma na niej ruchu samochodowego.

Nowa jest też trasa biegowa. Zawodnicy rozpoczną obok centrum sportowego Bad Radkersburg. Przed nimi 84 km biegu po trasie liczącej 2,1 km, co daje 43 okrążenia. W ciągu dnia zawodnicy będą mieli sporo cienia, a nocą trasa będzie oświetlona.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,501FaniLubię
979ObserwującyObserwuj
284SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X