Igrzyska Europejskie: Rywalizacja o nominacje olimpijskie Paryż 2024

Polscy triathloniści przystąpią do rywalizacji o cenne punkty w kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. W Krakowie rozpoczynają się Igrzyska Europejskie 2023. 

ZOBACZ TEŻ: Joanna Pyrzyńska-Figurska. Pierwsza Polka wybrana jako sędzia na igrzyska olimpijskie 

Igrzyska Europejskie 2023 to wielodyscyplinarna impreza sportowa. Ponad 7000 zawodników z 48 krajów rywalizować będzie łącznie w 253 konkurencjach sportowych rozegranych w 29 różnych dyscyplinach. Jedną z nich jest triathlon. 

Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w Baku, a kolejna na Białorusi. Gospodarzami trzeciej edycji wydarzenia jest miasto Kraków i Małpolska. Oficjalna inauguracja wydarzenia zaplanowana została na środę 21 czerwca. O godzinie 20:30 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie odbędzie się ceremonia otwarcia. Wydarzenie trwać będzie aż do 2 lipca.

„Duży krok w kierunku IO”

Najważniejszymi datami dla triatlonistów są 27 i 28 czerwca oraz 1 lipca. To właśnie wtedy zawodnicy przystąpią do rywalizacji w indywidualnych wyścigach kobiet i mężczyzn oraz sztafet mieszanych. 

Na starcie zawodów triathlonowych stanie łącznie 113 sportowców z 28 krajów, w tym reprezentanci Polski. W biało-czerwonych strojach wystąpią: Paulina Klimas, Józefina Młynarska, Magdalena Sudak, Michał Oliwa, Marcin Jr Stanglewicz i Maciej Bruździak.

Jak możemy przeczytać na stronie organizatora: „Stawką rywalizacji będą medale Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, ale to nie wszystko. Zawodnicy będą bowiem walczyć także o punkty do rankingu, na podstawie którego zostaną przyznane nominacje olimpijskie. Udany start w Krakowie będzie więc dużym krokiem w kierunku Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.” 

Gdzie oglądać?

Start kobiet przewidziany został na 27 czerwca na godzinę 10:00, mężczyźni przystąpią do rywalizacji dzień później o tej samej godzinie. W startach indywidualnych zawodnicy rywalizować będą na dystansie olimpijskim. Wyścig sztafet mieszanych na dystansie 0,3 km pływania, 5 km jazdy na rowerze i 1,5 km biegu odbędzie się 1 lipca o 10:00.

Relację na żywo śledzić można na stronie TVP SPORT.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze