Czego zabrakło polskiej sztafecie na AMŚ?

Ostatni dzień zmagań podczas Akademickich Mistrzostw Świata w triathlonie należał do sztafet mieszanych. Wśród kilkunastu drużyn z całego globu na linii startu stanęła również reprezentacji Polski, która finalnie pojawiła się na mecie na 9. pozycji.

Przez ostatnie kilka dni w Maceio panowała jeszcze gorętsza atmosfera, niż zazwyczaj. Wszystko za sprawą Akademickich Mistrzostw Świata, które w tym tygodniu zawitały właśnie do Brazylii. Triathloniści oraz siatkarze plażowi ze statusem studenta rywalizowali o tytułu najlepszych, z którymi mogliby wrócić do swojej ojczyzny.

W triathlonie uczestnicy imprezy startowali w wyścigach indywidualnych kobiet i mężczyzn oraz w sztafetach mieszanych. Wśród 19 drużyn ze świata zawodnikom z Polski udało się uplasować na 9. miejscu.

Kilka minut do podium

Ubiegła niedziela (11 września) była ostatnim dniem, kiedy triathloniści mieli szansę wywalczyć medal dla swojego kraju. Na brazylijskiej plaży ustawiły się sztafety, które składały się kolejno z czterech zawodników: mężczyzny, kobiety, mężczyzny i kobiety.

Każda ze zmian musiała pokonać krótki odcinek supersprinterski, by następny członek sztafety mógł włączyć się do rywalizacji. Na starcie stanęło dokładnie 19 drużyn z 12 różnych państw (w tym 4 sztafety FISU – Międzynarodowej Federacji Sportu Uniwersyteckiego, organizatora wydarzenia).

W biało-czerwonych strojach wystartowali wczoraj: Jan Chrzanowski, Magdalena Sudak, Kamil Kulik oraz Natalia Zych. Okazało się jednak, że kilku rywali było tego dnia  szybszych od Polaków. Z każdą kolejną zmianą bowiem sukcesywnie zwiększali oni swoją przewagę nad resztą stawki. Finalnie więc polska sztafeta ukończyła zawody dokładnie 4 minuty i 19 sekund za liderami – drużyną z Niemiec. Do podium zabrakło im dokładnie 3 minuty i 5 sekund.

TOP10 sztafet mieszanych AMŚ

# Reprezentacja Rezultat
1. Niemcy 1:18:45
2. Brazylia 1:18:57
3. Szwajcaria 1:18:59
4. Włochy 1:19:12
5. FISU I 1:19:19
6. USA I 1:19:21
7. USA II 1:20:27
8. Czechy 1:21:24
9. Polska 1:23:04
10. Kanada 1:23:07

Pełne wyniki znajdziecie na stronie wydarzenia na triathlon.org.

Z AMŚ wracamy jednak z jednym medalem

Okazuje się jednak, że triathloniści nie wrócą do kraju „z pustymi” rękoma. W wyścigu indywidualnym kobiet Magdalenie Sudak udało się stanąć na najniższym stopniu podium, a na jej szyi zawisł brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata.

Jest to szósty medal w historii triathlonu, który powędrował na konto polskiej reprezentacji w ramach organizowanych cyklicznie AMŚ.

ZOBACZ TEŻ: Polacy pod koniec stawki na Akademickich Mistrzostwach Świata

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane