ME IM Hamburg – Hering najlepsza po świetnym biegu, pech Matthews

Świetny bieg Jackie Hering sprawił, że to amerykańska triathlonistka sięgnęła po wygraną w wyścigu mistrzostw Europy IRONMAN Hamburg. Pecha miała Kat Matthews. Zawodniczka otrzymała dyskwalifikację.

IRONMAN Hamburg były dla Jackie Hering był fenomenalnym powrotem na pełny dystans. Zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych wygrała mistrzowską imprezą, poprawiając rekord biegu. Co jeszcze działo się podczas mistrzostw Europy IRONMAN?

Dyskwalifikacja Kat Matthews

Julie Iemmolo z Francji miała najlepszy czas (50:38) na pływaniu. Tuż za nią była Fenella Langridge, a stratę 2:48 miała Maja Stage Nielsen. Hering traciła niecałe 3 minuty.

Langridge jechała bardzo mocno na rowerze, wyrastając na faworytkę imprezy. Zawodniczka wyszła na prowadzenie i w połowie dystansu miała już niecałe 4 minuty przewagi nad Iemmolo.

Ogromnego pecha miała natomiast Kat Matthews. Przyleciała, mając za sobą zwycięstwo na pełnym dystansie w Teksasie. Zawodniczka najpierw miała problem z bidonem, a później, mniej więcej w połowie dystansu roweru wyprzedziła rywalkę w „no passing zone”. Sędziowie byli zmuszeni ją zdyskwalifikować.

Matthews napisała na Instagramie, że był to głupi błąd, bo zawodniczki przed wyścigiem zostały poinformowane, jak działa technologia RaceRanger. Kiedy więc zaświeciło się czerwone światło sugerujące, że jest w strefie draftingu rywalki, wyprzedziła ją, ale nie zorientowała się, że było to miejsce, gdzie takiego manewru nie wolno robić.

Byłam za jedną z PRO, jechaliśmy zakręt 90 stopni na most, sensor zaświecił się na czerwono, wyprzedziłam ją. Mój mózg nie pomyślał jednak, że to miejsce „bez wyprzedzania”. Mój błąd. Spróbuję zrozumieć lepiej, jak działa RaceRanger – napisała zawodniczka.

Hering biegnie po zwycięstwo

Langridge drugą część roweru pojechała już nieco słabiej. W T2 miała przewagę 33 sekund na Danielą Bleymehl i 1,5 minut nad Iemmolo. Nieco dalej były Maja Stage Nielsen oraz Jackie Herring.

Brytyjka prowadziła do końca pierwszego okrążenia biegu. Po kilkunastu kilometrach wyprzedziła ją Jackie Hering. Zawodniczka na kolejnych kilometrach powiększała przewagę. Langridge osłabła i wyprzedziły ją rywalki.

Na mecie Hering miała czas 8:19:32. Jej czas maratonu to 8:19:14. Poprawiła rekord Sky Moench z zeszłego roku o ponad 3 minuty. Na 2. miejscu uplasowała się Maja Stage Nielsen (8:21:54) i to ona zdobyła tytuł mistrzyni Europy IRONMAN. Z kolei 3. miejsce zajęła Daniela Bleymehl (8:28:09). Pełne wyniki zawodów znajdziesz tutaj.

Niech ktoś mnie uszczypnie. Tyle się działo, że trudno opisać, jaki ten dzień był specjalny. Wielkie gratulacje dla mojej ekipy. Dzięki za wieloletnie wsparcie. Pełna relacja z wyścigu później, a teraz dziękuję – napisała zawodniczka. Hering awansowała na 2. miejsce w klasyfikacji Pro Series.