IRONMAN 70.3 Gdynia. Czy ktoś powstrzyma Kacpra Stępniaka?

Kacper Stępniak będzie faworytem niedzielnych zawodów IRONMAN 70.3 Gdynia. Zwycięzca połówki z Warszawy spróbuje powalczyć o trzecie tegoroczne zwycięstwo w Polsce. Poznaliśmy listy PRO gdyńskich zawodów.

Na początku czerwca Kacper Stępniak wygrał zawody IRONMAN 70.3 Warsaw. Tydzień później zwyciężył w Challenge Gdańsk. Czy w niedzielę po raz trzeci stanie na najwyższym stopniu podium polskich zawodów? Przed niedzielnym wyścigiem IRONMAN 70.3 Gdynia wydaje się zdecydowanym faworytem.

Kastelein, Brembor i inni na liście startowej

Na liście startowej PRO mężczyzn jest ponad 30 nazwisk. Jednym z głównych rywali Stępniaka może być Nicholas Kastelein. Australijczyk startował już w Gdyni dwa lata temu, zajmując wtedy 24. miejsce. W zeszłym roku startował między innymi w Konie (40. miejsce) i PTO US Open (33. miejsce).

W Gdyni wystartuje jeszcze między innymi 3 Włochów (Alessandro Degasperi, Nichola Duchi i Ivan Capelli). Pierwszy z nich to prawdopodobnie najbardziej doświadczony zawodnik tej rywalizacji. Degasperi pierwszy raz na mistrzostwach świata w Konie brał udział w 2007 roku.

Najmocniej reprezentowanym krajem pośród PRO w Gdyni będą Niemcy. Na liście startowej jest aż 10 zawodników. Jest pośród nich między innymi Christoph Mattner, który ma na koncie kilka dobrych wyników na 70.3. W zeszłym roku zajął 5. miejsce w IRONMAN Poznań. Podczas zawodów zobaczymy również Joao Ferreirę z Portugalii. Zawodnik zajął 6. miejsce w zeszłorocznej edycji IRONMAN 70.3 Gdynia.

O mocny wynik powalczy na pewno Tomasz Brembor. Pod koniec lipca zakończył obóz w Livigno i zapowiedział dwa skrajnie różne starty. Pierwszym z nich były mistrzostwa Polski na supersprincie, gdzie zajął 4. miejsce. Teraz powalczy w Gdyni.

Lista startowa PRO mężczyzn:

Wymagające przeciwniczki Marty Łagownik

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja PRO kobiet, chociaż tutaj na liście startowej jest zaledwie 7 zawodniczek. Marta Łagownik, która niedawno została mistrzynią Polski na supersprincie powalczy między innymi z Diede Dederiks i Rosie Weston.

Diederiks to zeszłoroczna zwyciężczyni połówki z Poznania. W tym roku zajęła 20. miejsce podczas PTO European Open oraz 9. miejsce w Samorin podczas The Championship. Z kolei Weston uplasowała się na 8. miejscu Challenge Gdańsk, a wcześnie na 5. miejscu w Challenge Wales. O zwycięstwo powalczy też Caroline Pohle, która zajęła 2. miejsce w The Championship.