IRONMAN Cozumel: Złe warunki pogodowe i odwołany trening pływacki. Czy PRO popłyną?

Już w niedzielę 19 listopada na starcie zawodów IRONMAN Cozumel zamelduje się dwóch polskich zawodników PRO – Robert Wilkowiecki i Jacek Tyczyński. Problemem może okazać się jednak pogoda. Czy etap pływacki zostanie odwołany?

ZOBACZ TEŻ: Wilkowiecki i Tyczyński na starcie IRONMAN Cozumel: „Ten wyścig jest wyjątkowy” 

IRONMAN Cozumel: Odwołany etap pływacki? „Oczekujemy na poprawę pogody”

IRONMAN Cozumel jest jednym z najszybszych wyścigów w cyklu IM. To właśnie tam padł oficjalny, uznany przez organizację rekord świata na dystansie długim. W 2021 roku Kristian Blummenfelt ukończył zawody w Meksyku z czasem 7:21:12, a Robert Wilkowiecki został pierwszym Polakiem, który złamał barierę ośmiu godzin. 

Zdania triathlonistów na temat trasy w Cozumel są podzielone. Część podkreśla, że trasa pływacka jest zbyt krótka, część wnosi też argumenty dotyczące łatwiejszego pływania ze względu na poruszanie się z prądem. Na dzień przed zawodami to właśnie pierwszy z trzech etapów wyścigu stanął pod znakiem zapytania. 

W sobotę 18 listopada miał odbyć się oficjalny trening pływacki. Jednak zgodnie z informacjami podanymi w komunikacie IRONMANA, został on odwołany ze względu na złe warunki pogodowe. 

Na chwilę obecną nie wiadomo czy niedzielne pływanie odbędzie się zgodnie z planem zawodów. W komunikacie organizatorzy IRONMAN Cozumel podkreślają, że: „oczekują, aż pogoda w ciągu dnia się poprawi, tak, aby nie miała wpływu na niedzielny wyścig, a zawodnicy zostaną poinformowani o wszelkich zmianach”. 

Źródło: IRONMAN
Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze