IRONMAN Gdynia: pełnego dystansu nie będzie, 4:18:4 nowym wyścigiem

W przyszłym sezonie w ramach IRONMAN Gdynia nie będzie pełnego dystansu! Pojawi się za to zupełnie nowa formuła, która przeznaczona będzie dla początkujących zawodników.

W przyszłym roku rywalizacja IRONMAN 70.3 wróci do Gdyni, Poznania oraz Warszawy. Organizatorzy zawodów zaplanowali kilka zmian. W Gdyni nie będzie można już wystartować na pełnym dystansie. Pojawi się za to nowy format nazwany 4:18:4.

Gdynia bez pełnego dystansu

Czy w Gdyni odbędzie się wyścig IRONMAN na pełnym dystansie? Takie pytanie pojawiało się dość często w mediach społecznościowych. Ulubiony dystans wielu osób, nie powróci do harmonogramu w przyszłym roku.

Organizator nie wyklucza, że w przyszłości na mecie będzie można jeszcze usłyszeć „You are an Ironman”. Niestety, wysokie koszty organizacji i coraz mniejsze zainteresowanie sprawiły, że IRONMAN chce skoncentrować się na dystansie 70.3.

Polscy zawodnicy na pewno nie pozostaną jednak bez możliwości startu na pełnym dystansie. Takie zawody czekają w ramach cyklu GREATMAN Triathlon. Zawody odbędą się 4 sierpnia w Kórniku!

ZOBACZ TEŻ: Nowość w cyklu GREATMAN. Pełny dystans podczas Kórnik Triathlon!

Wyścigi na połówce będą więc głównymi wydarzeniami wszystkich trzech przystanków IRONMAN w Polsce. Nowością w Gdyni będzie dystans 4:18:4. Nazwa nawiązuje do dystansu, który muszą pokonać zawodnicy. Jest to 400 metrów pływania, 18 km na rowerze i 4 km biegu.

Będzie więc to wyścig przeznaczony głównie dla początkujących. Format ten wprowadzony został najpierw w Danii. Teraz organizowany jest w innych krajach i pojawi się w Gdyni, Erkner (Niemcy), Jonkoping, Kalmar (Szwecja) i innych miastach.

Night Run i sztafety

We wszystkich trzech miastach, gdzie organizowane są zawody marki IRONMAN, zawodnicy będą mogli wystartować także w wyścigach na dystansie olimpijskim, czyli 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

W Gdyni do harmonogramu dołączono wyścig sztafetowy na połówce. Z kolei w Warszawie i Poznaniu nowym elementem będzie rywalizacja Open Water, czyli wyścigi pływackie. Te zawody odbywały się będą na dzień przed głównymi wyścigami. We wszystkich trzech lokalizacjach odbędą się biegi nocne, czyli Night Run. Odbywać się będą w piątki, przed rozpoczęciem najważniejszych wydarzeń.

Zapisy na wszystkie trzy wyścigi dostępne są od 30 października.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,451ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze