Przyjemne pływanie i mocny czołowy wiatr na trasie sprintu IRONMAN Gdynia

Znamy zwycięzców wyścigu sprinterskiego, który rozegrany został w ramach weekendu z IRONMAN Gdynia. O medale walczono w konkurencji indywidualnej oraz w sztafetach.

Trwa weekend z zawodami IRONMAN Gdynia. Zanim na linii startu ustawią się profesjonaliści ścigający się na dystansie średnim (IM 70.3 Gdynia) oraz śmiałkowie mierzący się z pełnym dystansem (IM Gdynia), w sobotnie przedpołudnie o medale walczono na dystansie sprinterskim. Na trasę tego wyścigu składało się: 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze oraz 5 km biegu.

IRONMAN Gdynia – zawody sprinterskie

Temperatura wody wynosiła ok. 18 stopni. Morze było bardzo spokojne. Można powiedzieć, że warunki do ścigania były idealne. Jednak na samej trasie warunki były nieco gorsze, co potwierdza jeden z uczestników wyścigu Mateusz Salamon.

Trasa bardzo fajna, ale pierwsza połowa to była nieustająca walka z mocnym wiatrem w czoło. Na to nie byłem gotowy. Tym bardziej, że nad wodą nie było w ogóle wiatru.

Sprinterzy startowali w dwóch falach. Pierwsze starty miały miejsce o godz. 08:00, a drugie o godz. 10:00. Wraz z drugą falą wystartowały również sztafety. Limit, w jakim trzeba było pokonać trasę, zawodów indywidualnych i drużynowych wynosił 2 godziny.

Wyniki sprintu mężczyzn

Rywalizację mężczyzn zdominowali zawodnicy z młodszych roczników. Zwyciężył Kamil Kulik, który jako jedyny złamał barierę jednej godziny. Jego wynik to 00:59:12. Drugi na mecie był kolejny zawodnik występujący w kategorii M16 Jakub Maliszewski, któremu zmierzono czas 01:00:59. Na najniższym stopniu podium zawody ukończył Tomasz Słupik, który trasę sprintu przebył w czasie 01:01:50.

Wyniki sprintu kobiet

W kategorii generalnej kobiet zwyciężyła Martyna Lewandowska z czasem 01:15:06. Drugie miejsce zdobyła Emilia Graban, która osiągnęła wynik 01:16:41. Trzecią zawodniczką na mecie była Dominika Stypułkowska. Jej czas to 01:17:00.

1  LEWANDOWSKA Martyna K25 – 1 01:15:06
2  GRABAN Emilia K30 – 1 01:16:41
3  STYPUŁKOWSKA Dominika K35 – 1 01:17:00
4  STANIEK Agata K25 – 2 01:17:04
5  OŻAROWSKA Monika K35 – 2 01:19:32
6  WOŁYNIEC Emilia K35 – 3 01:19:45
7  TOMASZEWSKA Julita W40 – 1 01:19:47
8  CEWIŃSKA Ida K25 – 3 01:19:48