IRONMAN Italy – TOP5 i życiówka Miłosza Sowińskiego!

Doskonałą formę prezentuje Miłosz Sowiński. Mistrz Polski zdecydował się na kolejny start na pełnym dystansie. Podczas IRONMAN Italy Emilia-Romagna uplasował się na jednym z czołowych miejsc!

Na początku września Miłosz Sowiński został mistrzem Polski na drugim dystansie. Zawodnik zgarnął ten tytuł drugi raz w karierze i złamał 8 godzin. Jego czas na mecie wynosił 7:55:47. Dzisiaj Sowiński wystartował w IRONMAN Italy i uzyskał jeszcze lepszy czas!

ZOBACZ TEŻ: Castle Triathlon Malbork: Miłosz Sowiński mistrzem Polski na długim dystansie! 

W czołówce na rowerze

Prawie 40 zawodników było na liście PRO zawodów IRONMAN Italy. Pośród rywali Sowińskiego mieliśmy między innymi doświadczonych Davida Mcnamee i Floriana Angerta.

Początek wyścigu to prowadzenie Mattiego Ceccarelliego oraz Andrew Horsfalla-Turnera, którzy praktycznie równo wyszli z wody (47:14). Miłosz Sowiński miał 16. czas i tracił nieco ponad 3 minuty.

Po kilkudziesięciu kilometrach roweru Sowiński jechał w dużej czołowej grupie. Po ponad 100 kilometrach znalazł się w topowej trójce zawodów. Ostatecznie po części rowerowej zaczynał bieg na 2. miejscu. Dodajmy, że rowerowy split 4:06:19 był 2. pośród wszystkich zawodników!

Mocny bieg po życiówkę!

W tym momencie w zawodach prowadził Holender Tristan Olij. Zawodnik dość pewnie biegł na 1. miejscu, ale w połowie maratonu wyprzedził go Stenn Goetsouwers. Belg liderował już do końca.

Sowiński spadł kilka pozycji, ale jak wynika z relacji w jego mediach społecznościowych, przyspieszył na ostatnim okrążeniu. Ostatecznie Polak wbiegł na metę na świetnym, 5. miejscu. Jego czas to 7:48:56, co jest życiówką profesjonalisty!

Rozegrałem ten wyścig tak, jak sobie zaplanowałem, ale ugotowałem się trochę we włoskim słońcu – napisał zawodnik.

TOP10 IRONMAN Italy Emilia-Romagna:

 1. Stenn Goutsouwers (Belgia) – 7:42:29
 2. David McNamee (Anglia) – 7:43:15
 3. Henrik Goesch (Finlandia) – 7:45:08
 4. Finn Grosse-Freese (Niemcy) – 7:48:27
 5. Miłosz Sowiński (Polska) – 7:48:56
 6. Tristan Olij (Holandia) – 7:51:43
 7. Dominik Sowieja (Niemcy) – 7:51:50
 8. Tim Van Hemel (Belgia) – 7:55:31
 9. Joao Ferreira (Portugalia) – 7:56:31
 10. Andreas Dreitz – 7:56:37

Pełne wyniki zawodów znajdziesz w tym miejscu.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

 1. Promować promować takich zawodników, jest troszkę perełek w tym naszym triathlonowym świecie jednak. Wilkowiecki, Tyczynski, Sowiński, pięknie pięknie!!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze