IRONMAN Pro Series. Kat Matthews wykorzysta szansę na zwycięstwo?

Chociaż Kat Matthews nie była do końca zadowolona z 2. miejsca w mistrzostwach świata w Nicei, to ma szansę odnieść wielki sukces na koniec sezonu. Może zostać zwyciężczynią klasyfikacji Pro Series!

Która z zawodniczek zwycięży w inauguracyjnej klasyfikacji IRONMAN Pro Series? Liderką jest aktualnie Jackie Herring, ale losy zwycięstwa mogą być w rękach innej zawodniczki – Kat Matthews. Co musi zrobić, aby zwyciężyć?

Wszystko w nogach Katt Matthews?

Mistrzostwa świata w Nicei przyniosły duże zmiany w klasyfikacji Pro Series. Był to najważniejszy wyścig, bo zwyciężczyni miała otrzymać 6.000 punktów. Wygrała Laura Phillip, która jednak nie będzie liczyła się w klasyfikacji końcowej – zajmuje miejsce poza TOP20.

Walka o zwycięstwo rozegra się prawdopodobnie pomiędzy aktualną liderką Jackie Herring oraz Katt Matthews, która w Nicei zajęła 2. miejsce. Zawodniczka z Wielkiej Brytanii ma jednak „w zapasie” jeszcze jeden potencjalny wynik. Liczy się 5 najlepszych startów. Matthews aktualnie ma na 4 punktowane wyścigi.

Brytyjka w pełni wykorzystała zasady punktacji Pro Series. Wygrała dwa wyścigi na pełnym dystansie (Teksas i Vitoria-Gasteiz – 5.000 punktów), a w Nicei za 2. miejsce uzyskała 5.515 punktów. Tym samym w ostatnich 30 dniach przeskoczyła na 2. miejsce. Do Jackie Herring traci niecałe 300 punktów. Pełna klasyfikacja jest tutaj.

Taupo szansą na podwójne sukces

Matthews ma bardzo dobry sezon. Oprócz DNF podczas wyścigu T100 Miami ani razu nie zajmowała miejsca poza podium w kolejnych siedmiu startach. Oprócz dwóch wspomnianych zwycięstw zanotowała także dobre występy w T100 San Francisco (2. miejsce) i Londynie (3. miejsce).

Pewien niedosyt pozostawiają dwa ostatnie wyścigi. W mistrzostwach Europy na połówce zajęła 2. miejsce. W Nice również stanęła na drugim stopniu podium. Start pod koniec sezonu w Taupo (14-15 grudnia) byłby okazją na perfekcyjnie zakończenie sezonu – zwycięstwo na połówce i w klasyfikacji Pro Series (co byłoby warte 200 tysięcy dolarów).

Czy Brytyjka zdecyduje się na start w Nowej Zelandii? Tego na razie nie wiemy. W najbliższym czasie wystartuje w T100 Ibiza. Jest też na liście T100 Las Vegas, a jest przecież jeszcze finał w Dubaju. Niewątpliwie mogą czekać ją bardzo trudne decyzje, w sezonie, który i tak jest już bardzo wyczerpujący.