Mistrzostwa świata IRONMAN 2025 na połówce odbędą się w Marbelli!

Kolejne nieoficjalne informacje potwierdzone. IRONMAN ogłosił, że przyszłoroczne mistrzostwa świata na dystansie 70.3 odbędą się w hiszpańskiej Marbelli. Zawodników czeka między innymi pagórkowata trasa rowerowa z widokami na Andaluzję.

ZOBACZ TEŻ: Plotki zgodne z prawdą. PTO ogłasza wyścig w Las Vegas

Poznaliśmy lokację przyszłorocznych mistrzostw świata IRONMAN na dystansie połówki. Impreza wróci do Europy, a zawodnicy rywalizowali będą w Marbelli, gdzie od kilku lat rozgrywane są popularne zawody triathlonowe.

Ponownie w Europie

Mistrzostwa świata IRONMAN na połówce odbywają się od 2006 roku. Przez pierwsze siedem lat impreza gościła w dwóch amerykańskich miastach – Clearwater na Florydzie oraz w Henderson w Nevadzie. Od 2013 roku lokacja zmienia się co roku.

Po Zell am See-Kaprun w Austrii (2015), Nicei we Francji (2019) oraz zeszłorocznych mistrzostwach w Lahti, Marbella będzie czwartym miastem w Europie, które ugości jednych z najlepszych zawodników na świecie. Imprezę zaplanowano na 8-9 listopada 2025 i zacznie się ponownie od wyścigu kobiet. Dzień później ścigali się będą mężczyźni.

Marbella dołącza do światowej listy miast, które z sukcesem organizowały zawody na pełnym dystansie IRONMAN oraz rywalizację IRONMAN 70.3, a które są idealnym miejsce dla ekscytującego tygodnia wyścigowej dla zawodników oraz ich fanów – powiedział prezes IRONMAN Andrew Messick.

Miasto leżące na Coste del Sol w Andaluzji jest bardzo popularną miejscówką, która przyciąga turystów z całego świata. W 2022 roku otrzymała tytuł „Best European Destinations”.

Źródło: Ironman.com

Jaka trasa czeka na zawodników?

Przyszłoroczna rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Od 2018 roku Marbella organizuje również wyścigi IRONMAN, które cieszą się sporą popularnością. Ostatnio na starcie stanęło tam ponad 1.300 zawodników. Jak wygląda trasa tych zawodów?

Zawodnicy rozpoczynają popularnej Levante Beach, gdzie czeka ich jedna pętla w Morzu Śródziemnym. Część rowerowa to również jedno okrążenie, które rozpoczyna się na plażach „Golden Mile”. Prowadzi częściowo przez miasto, a następnie drogami Andaluzji. Ta nieco pagórkowata trasa to również dwa kilkusetmetrowe podjazdy w okolicy Ojen. Od 70 km uczestnicy rozwijają spore prędkości na zjazdach.

Z kolei bieg jest płaski i prowadzi ulicami Marbelli (dwa okrążenia). Musimy jeszcze poczekać z ogłoszeniem trasy, ponieważ możliwe są zmiany, ale wszystkie informacje z czasem pojawią się w tym miejscu. Dodajmy jeszcze, że tegoroczna edycja IRONMAN 70.3 Marbella odbędzie się 27 października.

Na zakończenie, przypomnijmy jeszcze, że zanim zawodnicy zawitają do Hiszpanii, polecą w daleką podróż do Taupo w Nowej Zelandii. Tegoroczna edycja mistrzostw świata IRONMAN 70.3 zaplanowano na 14-15 grudnia. Tytułów będą bronili Taylor Knibb oraz Rico Bogen.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane