Plotki zgodne z prawdą. PTO ogłasza wyścig w Las Vegas

Od kilku tygodni w środowisku triathlonowym krążyły plotki dotyczące nowych lokalizacji wyścigów PTO w sezonie 2024. Organizatorzy oficjalnie odsłonili jedną z kart, która dla wielu nie jest jednak zaskoczeniem, ponieważ informacja wyciekła wcześniej do internetu. PTO podało również datę, w której zaprezentuje cały kalendarz startów.

ZOBACZ TEŻ: Czy czołowi zawodnicy PTO podpiszą kontrakty na 100.000 dolarów?

Jeszcze kilka miesięcy temu organizacja obiecywała, że ujawni plan wyścigów na rok 2024 do końca października 2023. Miał on obejmować całą serię imprez w różnych, nowych lokalizacjach. Mimo zapowiedzi dotychczas ogłoszone zostały dwa starty. Wraz z początkiem nowego roku organizacja przerwała milczenie i przyznała, że popełniła błąd w planowaniu. We wtorek 23 stycznia PTO ogłosiło oficjalnie trzecią z imprez i potwierdziło, że w najbliższych dniach przedstawi cały harmonogram.

PTO Tour coraz bliżej

Trzecią z imprez PTO będzie wyścig Lake Las Vegas, który odbędzie się 19-20 października 2024. Kurort, oddalony od miasta Las Vegas o około 30 minut samochodem, był gospodarzem mistrzostw świata IM 70.3 we wrześniu 2011 roku, a dwa miesiące później odbyły się tam mistrzostwa świata na długim dystansie World Triathlon (wtedy ITU). Oprócz tego Las Vegas było również gospodarzem regionalnych mistrzostw XTERRA oraz zawodów długodystansowych Silverman.

Informacja o nowym wyścigu nie jest jednak raczej zaskoczeniem. Zapowiedź wydarzenia znalazła się kilka tygodni wcześniej na zarchiwizowanej już podstronie PTO, co nie umknęło uwadze internautów. Zrzut ekranu z lokalizacją i datą wyścigu szybko rozprzestrzenił się w triathlonowym środowisku.

Zgodnie z obietnicą organizatorów pozostałe imprezy organizowane w ramach PTO Tour ogłoszone zostaną w przyszłym tygodniu podczas uroczystej gali w Londynie. Według zapowiedzi tegoroczny Tour składać się będzie z sześciu do dziesięciu wyścigów.

Dotychczas potwierdzono PTO Ibiza, Asia Open w Singapurze oraz Las Vegas. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że zrzut ekranu wykonany ze zarchiwizowanej podstrony okazał się prawdą, niedużą niespodzianką będzie, jeśli do serii wyścigów dołączy Oman, który również znalazł się na stronie PTO. Czy pozostałe lokalizacje będą zaskoczeniem?

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane