IRONMAN prezentuje trasę mistrzostw świata w Nicei: „To prawdziwy test”

Na nieco ponad dwa miesiące przed tym, jak Niceę odwiedzą najlepsi triathloniści z całego świata IRONMAN zaprezentował trasę, po której będą się ścigać. Jaki jest jej przebieg? 

ZOBACZ TEŻ: IRONMAN France – Polacy na starcie kultowego wyścigu

Mistrzostwa świata IRONMAN po raz pierwszy w historii odbędą się w formacie, w którym wyścig kobiet i wyścig mężczyzn podzielony został na dwie różne lokalizacje. Wyścigi mężczyzn odbędą się 10 września 2023 roku we Francji, natomiast kobiety rywalizować będą 14 października na Hawajach. 

Jak wygląda trasa wyścigu nowej lokalizacji mistrzostw świata?

Pływanie w Zatoce Aniołów

Pływanie na dystansie 3,8 km odbywa się w lazurowych wodach Morza Śródziemnego w Zatoce Aniołów w Nicei.

Ze względu na kamienistą plażę, wyścig rozpocznie się od startu w wodzie. Zawodnicy będą poruszać się prostokątną trasą, która biegnie prostopadle do promenady znajdującej się przy plaży. 

Jak podkreślają dziennikarze 220 Triathlon: „wody w tym miejscu mogą być spokojne lub wzburzone, w zależności od dnia”.

Źródło: IRONMAN

Etap rowerowy to prawdziwy test”

Trasa rowerowa, zgodnie z przewidywaniami wypełniona jest charakterystycznymi, stromymi podjazdami. Zawodnicy będą musieli zmierzyć się m.in. z 2400 m przewyższenia. 

W Nicei istotna będzie nie tylko umiejętność jazdy pod górkę, lecz także opanowanie techniczne podczas zjazdów i zakrętów. 

Źródło: IRONMAN

Doskonałym przykładem wymagającego odcinka jest Clues de Gréolières. Malownicza droga w kanionie, znana jako tło dla wielu filmów, która wymagać będzie ciągłej uwagi. 

Mamy 2400 metrów przewyższenia, więc podjazdy i zjazdy to prawdziwy test. Będzie świetny dla tych, którzy potrafią mocno naciskać na pedały – i dla widzów – mówił Yves Cordier, dyrektor IRONMAN France.

Źródło: Mapio.net

Sportowe emocje dla kibiców

Etap biegowy mistrzostw świata w Nicei, w przeciwieństwie do etapu rowerowego, jest płaski i liczy zaledwie 100 m przewyższenia. Trasa biegowa przewiduje cztery pętle i ma ułatwić kibicom możliwość rozstawienia się na praktycznie całej jej długości.  

Źródło: IRONMAN

Mistrzostwa świata IRONMAN Nicea – trasa

Szczegóły trasy zaprezentowane zostały na filmiku zamieszczonym na oficjalnym kanale IRONMAN.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,456ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze