Ironman rozważa przesunięcie MŚ na Hawajach! Możliwy start w lutym 2021

0

Czy Mistrzostwa Świata Ironman Hawaii odbędą się w lutym przyszłego roku? Ironman rozważa taką możliwość nie tylko w odniesieniu do zawodów w Kona, ale również Mistrzostw Świata Ironman 70.3 Taupo w Nowej Zelandii.

Andrew Messick, dyrektor generalny Ironman, poinformował o tym na specjalnie zorganizowanej konferencji. W związku z obostrzeniami wynikającymi z pandemii COVID-19, WTC rozważa różne scenariusze – również przełożenie MŚ na 2021 rok.

Według Andrew Messicka istnieje wiele powodów, aby przesunąć terminy obu wyścigów:

“Kwalifikacje do Kony i Taupo zatrzymały się. Zakwalifikowaliśmy 3000 z 6000 zawodników do Taupo, oraz 1000 z 2 500 zawodników do Kona. Wyzwania stają się coraz bardziej dotkliwe, zmuszeni jesteśmy odwoływać wiele wyścigów kwalifikacyjnych”.

Messick przyznał, że organizacja imprezy w lutym złagodzi wiele problemów. Byłaby to powtórka z 1982 roku, kiedy wyścig przeniósł się z Honolulu na Big Island. Odbyły się wówczas dwa wydarzenia, jedno w lutym, a drugie w październiku.

“NIEZWYKŁA HISTORIA TRIATHLONU NA HAWAJACH”

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here