Jak wyglądały starty podczas pandemii? Zobacz najlepsze zdjęcia

Rok 2020 był trudny dla całego świata. Skutki COVIDA-19 dotknęły niemal każdego. Jak działała wówczas Maratomania? Nadszedł czas na „ujęcie 8” i przegląd zdjęć ze startów podczas pandemii.

ZOBACZ TEŻ: 10 lat Maratomanii – ujęcie #1

W sierpniu tego roku minęła dekada, podczas której swoją działalność prowadzi Maratomania. Podczas minionych dziesięciu lat znane triathlonistom logo pojawiało się na tysiącach zdjęć, które z zawodów przywozili do domu zawodnicy.

Założycielami słynnej marki są bracia Paweł i Piotr Naskrent. Można rzec, że pomysł na Maratomanię był dziełem przypadku. Zaczęło się od startu Piotra w wyścigu MTB i ujęć, które podczas imprezy wykonał Paweł. Okazało się, że zrobione przez niego zdjęcia zyskały duży rozgłos, a zapotrzebowanie na sportowe ujęcia jest naprawdę spore.

Nie czekając, bracia zaczęli działać. Ich pasja do fotografii i aktywności pozwoliła zrodzić się marce, którą zna prawie każdy triathlonista. Przez kolejne sezony Piotr i Paweł pokonywali coraz więcej kilometrów i pojawiali się na coraz większej liczbie imprez. W pewnym momencie ilość zleceń była tak duża, że postanowili oni zatrudnić dodatkowych fotografów.

Kolejne lata mijały, a ich zdjęcia zyskiwały coraz większą popularność. 2020 rok postanowił jednak pokrzyżować plany — nie tylko ich, lecz całego świata. Świat wywrócił do góry nogami COVID-19. Jak wyglądały starty podczas pandemii?

Poszukiwanie możliwości

Był to rok, który zapisał się w historii dla każdego — rok COVID-19. Informacja o pandemii początkowo sparaliżowała nas, bo to był czas, w którym nic nie było pewne. Z powodu zakazu organizowania imprez masowych wielu organizatorów odwołało swoje imprezy, a wielu przeniosło je w czasie. My w tym okresie przenieśliśmy się ze wsi do Krakowa, gdzie widzieliśmy więcej fotograficznych możliwości dla siebie. Nie chcieliśmy rezygnować z fotografii sportowej i nadal w miarę możliwości tworzyliśmy indywidualne portrety sportowe.

Diablak Beskid Extreme Triathlon 2020

Diablak 2020
źródło: Maratomania

W sezonie 2020 w kalendarzu startowym nie znalazło się tak wiele imprez, jak zazwyczaj. Maratomanię można było zobaczyć m.in. na trasach triathlonów ekstremalnych, takich jak Diablak Beskid Extreme Triathlon czy Kocierz Extreme Triahlon.

Poza tym ponownie udowodnili swoje fotograficzne umiejętności podczas kolejnych edycji Runmageddonów. Jak przyznają bracia, uczestnicy tych imprez zapewniają im zawsze wielu wrażeń, gdyż chętnie pozują do zdjęć. Nie zawsze w konwencjonalny sposób…

Runmageddon Lesko 2020

Runmageddon Lesko 2020
źródło: Maratomania

Runmageddon Lesko 2020

Runmageddon Lesko 2020
źródło: Maratomania

Runmageddon Kraków 2020

Runmageddon Kraków 2020, starty podczas pandemii
źródło: Maratomania

Te zdjęcia to za mało? Maratomania przygotowała ich znacznie więcej! Jeśli jesteś zainteresowany innymi ujęciami z wcześniejszych sezonów, znajdziesz je m.in. w artykułach pod tytułem „10 lat Maratomanii”.

Na naszej stronie pojawią się wkrótce ostatnie dwa artykuły z naszej autorskiej serii, gdzie będziesz mógł zobaczyć najlepsze zdjęcia z sezonu 2021 oraz 2022.

ZOBACZ TEŻ: Zobacz najlepsze momenty z sezonu 2019 w obiektywie Maratomanii

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,048FaniLubię
1,143ObserwującyObserwuj
302SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

10gr08:0018:00MORSMAN Triathlon 2022

Najpopularniejsze

X
X