JBL Triathlon Sieraków: Kacper Stępniak z nowym rekordem trasy

Pierwszy dzień JBL Triathlon Sieraków 2023 to przede wszystkim popis Kacpra Stępniaka. Triathlonista zaliczył świetny występ na „połówce” i ustanowił nowy rekord trasy.

ZOBACZ TEŻ: Robert Karaś z rekordem świata! 164 godziny wysiłku!

Dominacja Stępniaka

Tegoroczna, 11. edycja JBL Triathlon Sieraków rozgrywana jest w dniach 27-28 maja. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy startujący na dystansie 28,25km, czyli 1/8, a następnie na połówce. W niedzielę 28 maja rozegrane zostaną zawody na dystansie  56,5km, czyli tzw. „ćwiartce”.

Na starcie dystansu połówki stanęło czterech zawodników kategorii PRO – Kacper Stępniak, Łukasz Kalaszczyński, Bartosz Banach i Konrad Imianowski.

Świetny występ zaliczył Kacper Stępniak, który już na początku biegu wyrobił ponad 13 minut przewagi. Ostatecznie zawodnik dotarł na metę z czasem 3:45:38, tym samym ustanawiając nowy rekord trasy.

Źródło: Facebook

2. miejsce zajął Łukasz Kalaszczyński, a na najniższym stopniu podium zameldował się Mateusz Gajewski, startujący w kategorii age-group M18-29, który wyprzedził pozostałych dwóch zawodników PRO, przekraczając linię mety z czasem 03:59:05.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane