Totalna dominacja. Joanna Sołtysiak najlepsza w IRONMAN 70.3 Sandnes!

W miniony weekend w norweskim Sandnes odbyły się zawody IRONMAN na dystansie 70.3. To właśnie nimi rozpoczęła sezon Joanna Sołtysiak. Polka zwyciężyła w niezwykle przekonujący sposób!

Norweskie fiordy powitały wczoraj zawodników z 40 krajów, którzy zdecydowali się wziąć udział w IRONMAN 70.3 Sandnes. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach age-group, a dla najlepszych przewidziano sloty na mistrzostwa świata IRONMAN 70.3 Lahti, które odbędą się pod koniec sierpnia. Doskonale sezon rozpoczęła Joanna Sołtysiak!

Cel: Lahti!

Dla Joanny Sołtysiak start był rozpoczęciem sezonu triathlonowego. Cel był prosty. Chciała zdobyć slota na mistrzostwa świata IRONMAN 70.3.

Cel jest jeden. Zdobyć kwalifikacje na IRONMAN World Championship. Życzcie mi skupienia, aby głowa była obecna na wyścigu, pilnowania odżywiania, nieoglądania się na innych i ustrzeżenia błędów – pisała zawodniczka.

Sołtysiak plan zaczęła realizować już na samym początku. Część pływacką pokonała 00:29:56, co dawało jej pierwszy czas i pewne prowadzenie. Świetnie poradziła sobie również na rowerze. Dystans 90 kilometrów przejechała w 02:21:44, mając już w tym momencie ogromną przewagę nad rywalkami.

Polka trzy okrążenia biegu pobiegła również najszybciej pośród wszystkich zawodniczek. Jej czas na mecie to 04:26:54. Było to pewne zwycięstwo, bo Polka kolejną zawodniczkę wyprzedziła aż o prawie… 36 minut! Na mecie powitana została przez tamtejszą Polonię gromkimi brawami.

Na 2. miejscu uplasowała się Kristina Starheim (05:02:31). Na podium również Johanna Haland (05:04:00).

Praca przynosi efekty

Po wyścigu Sołtysiak podziękowała kibicom za doping. Wspomniała również, że na biegu osiągnęła średnie tempo 4:10/km. Trasa miała około 22 kilometry. Zawodniczka podkreśliła, że pracowała nad efektywnością biegu i widać pierwsze rezultaty wykonanej pracy.

Zwycięstwo w Sadness oznacza również slota na mistrzostwa świata IRONMAN 70.3 Lahti (26 – 27 sierpnia). Przypomnijmy, że w zeszłorocznej rywalizacji w ramach MŚ w St. George Sołtysiak wywalczyła 4. miejsce, a do podium zabrakło jej zaledwie 0,2 sekundy.