Włochy: Fantastyczna Joanna Sołtysiak. SUB9 w spontanicznym starcie Ironman!

Mistrzyni świata age-group z Lahti Joanna Sołtysiak postanowiła zmierzyć się z pełnym dystansem. Podczas zawodów IRONMAN Italy Emilia-Romagna wygrała z rywalkami z potężną przewagą!

Zawody IRONMAN Italy Emilia-Romagna to nie tylko rywalizacje PRO, gdzie świetnie zaprezentował się Miłosz Sowiński. Podczas zawodów rywalizowali również age-grouperzy z Polski. Pośród nich była Joanna Sołtysiak. Mistrzyni AG z Lahti ścigała się na pełnym dystansie i był to świetny start!

ZOBACZ TEŻ: IRONMAN Italy – TOP5 i życiówka Miłosza Sowińskiego!

Fenomenalny start Sołtysiak!

Sołtysiak rozpoczęła rywalizację od dobrego pływania. Zajmowała 4. miejsce (dodajmy, że 2. czas pływania miała Monika Chodyna). Strata do liderującej Zeljki Saban Milicic wynosiła niecałe 4 minuty.

Zawodniczka, która niedawno triumfowała w MŚ 70.3 IRONMAN Lahti w K30-34 już po kilkudziesięciu kilometrach roweru objęła prowadzenie, pewnie pędząc nie tylko po zwycięstwo w swojej grupie, ale również po zdecydowanie najlepszy czas wszystkich age-grouperek.

Później Sołtysiak całkowicie uciekła wszystkim rywalkom. Na początku biegu miała ponad 9 minut przewagi nad kolejną zawodniczką. Na mecie zameldowała się z czasem 8:55:22. Jest to nieoficjalny rekord świata age-group!

Sołtysiak na mecie miała przewagę ponad 20 minut nad kolejną zawodniczką pośród AG – Janette Dommer (9:16:17) oraz 34 minuty nad Denise Hiemann (9:29:28).

Najlepsze zawodniczki OPEN AG IRONMAN Italy:

  1. Joanna Sołtysiak – 8:55:22
  2. Janette Dommer – 9:16:17
  3. Denisre Hiemann – 9:29:28
  4. Gudrun Steiner – 9:32:23
  5. Satu Suuronen – 9:38:55

Na 6. miejscu w K30-34 uplasowała się Monika Chodyna (10:28:52). Pełne wyniki znajdziesz tutaj.

Spontaniczny start, doskonały wynik

Na kilka dni przed startem zawodniczka pisała, że na start w IRONMAN Italy zdecydowała się dopiero po zwycięstwie w Lahti. Obiecała sobie, że po wygranej w Finlandii poszuka ambitnego celu. Takim było przełamanie bariery 9 godzin na pełnym dystansie.

Sołtysiak podkreślała, że jest przygotowana fizycznie, mentalnie i odpowiednio zaplanowała również swoje odżywanie.

Mentalnie czuje się na topie. Jestem przygotowana na cierpienie, wiem, że będzie ciężko, ze wiele razy zetknę się ze ścianą, że będę wątpić. Wiem, że tak będzie i przygotowuje się, żeby moc odpowiednio zareagować i odpowiedzieć głową przeciwko tym negatywnym głosom – pisała.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Witam! To nie był chyba debiut Joanny Sołtysiak ponieważ jest odnotowany start na pełnym dystansie w 2019 r w Vitoria-Gasteiz z czasem 9:19:) Tak czy inaczej gratuluję!!! Piękny wynik!!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze