Joe Skipper krytykowany za trening kolarski 325 km w czasie epidemii

Joe Skipper, triathlonista, który w ubiegłym roku zajął 6 miejsce na Mistrzostwach Świata Ironman Kona 2019 wybrał się dzisiaj (27.03.2020) na trening rowerowy, na którym pokonał 325 km w 9 i pół godziny. Opublikował to na serwisie Strava. Zaraz po tym w mediach społecznościowych pojawiła się fala krytyki w jego kierunku.

Przyjrzyjmy się bliżej, czy w czasie epidemii Joe złamał przepisy? Joe Skipper obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie wprowadzono wiele nowych zasad dotyczących poruszania się w przestrzeni publicznej. Z domu można wychodzić tylko jeden raz dziennie, aby załatwić podstawowe i niezbędne sprawy. Może to być również jedna aktywność fizyczna, jak na przykład bieganie, chodzenie czy jazda na rowerze – samotnie lub z osobami, z którymi się mieszka pod jednym dachem.

Patrząc pod względem przepisów Joe poruszał się zgodnie z zaleceniami. Wyszedł z domu sam i tylko jeden raz. Wybrał aktywność fizyczną, jaką jest jazda na rowerze. Zarzuty w jego kierunku są takie, że 325 kilometrów to kawał pokonanego dystansu, podczas którego mógł przenosić koronawirusa. Sam w swojej obronie odpowiada na zarzuty, że całe jedzenie zabrał ze sobą i zatrzymał się tylko raz po wodę. Sam nic w tym złego nie widzi. Tłumaczy dalej, że jego żona jest lekarzem, która na co dzień walczy o zdrowie pacjentów zakażonych koronawirusem. Dostał od niej wskazówki i zielone światło.

Jako że jest to profesjonalny triathlonista i specjalista w 12 godzinnej jeździe na czas, pewnie jest bardzo dobrze wytrenowany, całkiem sprawnie zachodzi u niego regeneracja. Co innego amator, który w tym czasie się porwie na taki wyczyn może być pewny, że jego odporność spadnie bardzo mocno i na długo. Będzie potencjalnie dużo bardziej narażony na zakażenie koronawirusem lub inną chorobą.

Joe Skipper zmienił ustawienia prywatności swojego konta na Stravie i teraz mogą go obserwować tylko osoby, które sam zatwierdzi.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,466ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane