Jurand Czabański na mecie Brasil Ultra Tri!

Jurand Czabański zajmuje 2. miejsce na dystansie 10x Ironman w Brazylii! Blisko 200 godzin – tyle zajęło zawodnikowi ukończenie wyścigu.

20 maja Robert Karaś, Jurand Czabański i Rafał Godzwon wystartowali w wyścigu Brasil Ultra Tri. Do pokonania mieli dystans 10x Ironman, czyli 38 km pływania, 1800 km roweru i 420 biegu. Jako pierwszy z Polaków na metę dotarł Robert Karaś, który ustanowił nowy rekord świata, bijąc poprzedni o blisko 20 godzin! 35 godzin później, na 2. miejscu, zawody ukończył Jurand Czabański!

2. miejsce Juranda Czabańskiego!

Jurand Czabański od początku zawodów Brasil Ultra Tri trzymał bardzo mocne tempo. Z wody wyszedł 3 godziny za prowadzącym Karasiem. Na etapie rowerowym Czabański wyrobił sporą przewagę nad trzecim zawodnikiem i utrzymał ją do końca wyścigu. Znaczną część biegu Czabański pokonał razem z Robertem Karasiem, wzajemnie wspierając się w pokonaniu dystansu 10x Ironman.

Ostatecznie Czabański zameldował się na mecie po ok. 200 godzinach.*

*Dokładne czasy poszczególnych etapów i dokładny czas całego wyścigu z minutami i sekundami podamy po oficjalnej wiadomości organizatorów.

Polskie podium w Brazylii

Na trasie wyścigu Brasil Ultra Tri nadal pozostaje Rafał Godzwon, który obecnie znajduje się na 3. miejscu. Jeśli utrzyma dotychczasowe tempo, na podium zawodów w Brazylii stanie trójka Polaków!