Kolejny start Kacpra Stępniaka. Kierunek Tallin. Gdzie oglądać?

W niedzielny poranek zawodnicy i zawodniczki rozpoczną w Tallinie wyścig mistrzostw Europy IRONMAN na połówce. Pośród PRO jest Kacper Stępniak, który niedawno ścigał się na pełnym dystansie we Frankfurcie. Zobacz najważniejsze informacje o wyścigu!

W zeszłym tygodniu Kacper Stępniak wystartował w zawodach IRONMAN Frankfurt. Zajął tam 7. miejsce w mocnej stawce i po problemach na rowerze. Teraz zawodnik przenosi sie do Tallina. Dzisiaj rozgrywany jest tam pełen dystans dla age-grouperów, a jutro mistrzostwa Europy na dystansie 70.3. Kto jest na listach startowych?

Powrót zeszłorocznego zwycięzcy

Z numerem „1” na liście startowej jest doświadczony Pieter Heemeryck. Belg w tym roku koncentruje się głównie na zawodach T100 (startował już cztery razy, trzy razy był w TOP10), ale Tallina nie mógł odpuścić. W zeszłym roku Heemeryck wygrywał trzy zawody IRONMAN i Tallin był jednymi z nich. Pokonał wtedy między innymi Mike’a Phillipsa, Youriego Keulena oraz Jana Stratmanna.

W Tallinie wystartują również Robert Kallin (5. miejsce w Teksasie), Maximillian Sperl, Marc Dubrick (8. miejsce na zeszłorocznych MŚ w Lahti) oraz olimpijczyk Jelle Geens z Belgii. Dla Kacpra Stępniaka będzie to już szósty start w ty sezonie, a przypomnijmy, że podczas tegorocznych połówek radził sobie bardzo dobre. Wygrał Challenge Gdańsk i zajął 3. miejsce w 70.3 w Warszaawie. Podczas The Championhip uplasował się na 4. miejscu z najlepszym czasem startów Polaków na połówce. Na metę wbiegł w 3:30:21.

Mocna lista startowa kobiet

Imponująco wygląda lista startowa kobiet. Maja Stage Nielsen ma numer „1”. Z numerem „2” wystartuje jedna z faworytek do tytułu mistrzyni Europy, czyli Katt Matthews. Brytyjka rozpoczęła sezon DNF w Miami podczas T100, ale w następnych kilku startach była już na podium. Wygrała pełne dystanse w Teksasie i Vitoria-Gasteiz.

Nie zatrzymuje się również Els Visser, która wystartuje jedenasty raz w tym sezonie. Niesamowite jest, że we wszystkich wyścigach Holenderka ani razu nie plasowała się poza czołową „5”. Stage-Nielsen, Matthews i Visser są również bardzo wysoko w klasyfikacji PRO Series. Wyścig na połówce jest świetną okazją na wywalczenie ważnych punktów.

Na liście startowej są również między innymi Tamara Jewett, Lauren Brandon, Grace Thek, Kaidi Kivioja, Lisa Norden, Sif Bendix Madsen oraz Solveig Lovseth. Pełna lista dostępna jest tutaj.

Gdzie oglądać IRONMAN 70.3 Tallin?

Wyścig rozpocznie się jutro około godziny 7:30. Około godziny 8:00 wystartuja mężczyźni PRO, a 10 minut później profesjonalistki. Cały wyścig będzie można śledzić na stronie IRONMAN Pro Series lub po prostu na YouTube. Link znajdziesz poniżej.