Kastelein pokonuje Wurfa na IRONMAN Vitoria-Gasteiz

Na IRONMAN Vitoria-Gasteiz w północnej Hiszpanii rywalizowali wczoraj [10 lipca] zawodnicy w kategorii PRO mężczyzn oraz amatorzy i amatorki. Najlepszym okazał się Nicholas Kastelein, który uzyskał czas 7:52:50. Drugi na mecie ze stratą 38 sekund pojawił się Cameron Wurf.

Nie tylko w Szwajcarii w ubiegłą niedzielę można było zmierzyć się z pełnym dystansem na imprezie słynnej marki z kropką nad „m”. IRONMAN Vitoria-Gasteiz w ciepłej Hiszpanii oferowało miejsca kwalifikujące do Mistrzostw Świata oraz doskonałe warunki do tego, by zawalczyć o wymarzone sloty.

Kastelein odbiera Wurfowi zwycięstwo na ostatnich kilometrach biegu

Dużych emocji zapewnił kibicom wyścig zawodników PRO. Do startu stanęło kilkunastu triathlonistów z Europy oraz Nowej Zelandii. To właśnie dwóch reprezentantów zza oceanu zdominowało hiszpańskie trasy po długiej walce o najwyższe miejsca na podium.

Już od początku byliśmy świadkami dobrej dyspozycji Nowozelandczyków. Pierwszy z wody wyszedł Nicholas Kastelein. Sekundę za nim pojawił się Hiszpan Peru Alfaro oraz cztery sekundy później Szwed Patrik Nilsson. To właśnie ta trójka pierwsza wskoczyła na rowery i ruszyła na kolejny etap wyścigu.

Na pierwszym pomiarowym odcinku trasy kolarskiej [24 km] prowadzenie objął Cameron Wulf [Nowa Zelandia]. Odrobił on prawie dwuminutową stratę, jaką miał do pierwszego rywala po pływaniu. Na kolejnych kilometrach odjeżdżał pozostałym przeciwnikom, zapewniając sobie prawie 10 minut przewagi podczas zejścia do T2.

Podczas etapu biegowego jednak rywalizacja nabrała rumieńców. Triathloniści zaczęli odrabiać straty do prowadzącego Wurfa. Mniej więcej na 37 km swojego rodaka dogonił i wyprzedził Kastelein. Ostatecznie zwyciężył on z rezultatem 7:52:50. Wurf wbiegł na metę 38 sekund później. Podium uzupełnił reprezentujący Niemcy Dominik Sowieja.

TOP 5 PRO mężczyzn – wyniki

# Imię i nazwisko Rezultat
1 Nicholas Kastelein 7:52:50
2 Cameron Wurf 7:53:29
3 Dominik Sowieja 7:54:21
4 Tobias Dahl Thomsen 8:05:43
5 Evert Scheltinga 8:06:25


ZOBACZ TEŻ: Pewne zwycięstwo Danieli Ryf na IRONMAN Switzerland Thun

Wyniki najlepszych amatorów na IRONMAN Vitoria-Gasteiz

Do rywalizacji na dystansie pełnego ironmana przystąpili także amatorzy. Najlepszym okazał się Francuz Yannick Matejicek. 2. miejsce zajął Hiszpan Mikel Mugica Bikuña, który stracił do zwycięzcy prawie 15 minut. Jako trzeci na metę dotarł Belg Toon Veldeman.

TOP 3 mężczyzn age-group – wyniki

# Imię i nazwisko Rezultat
1 Yannick Matejicek 8:12:42
2 Mikel Mugica Bikuña 8:27:34
3 Toon Veldeman 8:36:36

Wśród amatorek, które zmierzyły się z hiszpańską trasą najlepsza okazała się Portugalka Hanna de Sousa. Srebro wywalczyła tego dnia reprezentująca Węgry Beatrix Cser, a brąz Niemka Eva Marie Hering.

TOP 3 kobiet age-group – wyniki

# Imię i nazwisko Rezultat
1 Hanna de Sousa 9:43:41
2 Beatrix Cser 9:51:35
3 Eva Marie Hering 9:57:21

Jak przebiegała trasa IRONMAN Vitoria-Gasteiz?

Impreza zlokalizowana była w stolicy Kraju Basków w prowincji Álava. Organizowane już od ponad 10 lat zawody oferują uczestnikom piękne krajobrazy, szybką trasę oraz niepowtarzalną hiszpańską kulturę. Dlatego też co roku pojawiają się na niej triathloniści z całej Europy oraz innych kontynentów.

Pływanie odbyło się na jednej pętli w jeziorze Ulibarri-Gamboa, które znajduje się w Prowincjonalnym Parku Landa. Trasa kolarska prowadziła zawodników po trzech pętlach przez okoliczne malownicze miejscowości. Etap biegowy składał się zaś z czterech płaskich pętli po samym centrum miasta.

Trasa pływacka zawodów

Trasa pływacka IRONMAN Vitoria-Gasteiz 2022
źródło: IRONMAN Vitoria-Gasteiz

Trasa kolarska zawodów

Trasa kolarska IRONMAN Vitoria-Gasteiz
źródło: IRONMAN Vitoria-Gasteiz

Trasa biegowa zawodów

Trasa biegowa IRONMAN Vitoria_Gasteiz
źródło: IRONMAN Vitoria-Gasteiz

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane