Pewne zwycięstwo Danieli Ryf na IRONMAN Switzerland Thun

W niedzielę [10 lipca] na trasie IRONMAN Switzerland Thun jednych z najpiękniejszych zawodów spod szyldu marki z kropką nad „m” zwycięstwo odniosła Daniela Ryf. Na mecie pojawiła się prawie 27 minut przed drugą zawodniczką, Niemką Alexandrą Tondeur.

IRONMAN Switzerland Thun są numerem 1. na tzw. „bucket list” wybranym przez społeczność najpopularniejszej triathlonowej marki. W tym roku na zapierających dech w piersiach trasach dystansu pełnego rywalizowały kobiety w kategorii PRO, amatorzy oraz paratriathloniści.

Daniela Ryf pierwsza „na swoim podwórku”

O najlepsze lokaty na szwajcarskim IRONMANie rywalizowało dziewięć kobiet PRO. Wśród nich była m.in. Daniela Ryf, Tara Grosvenor, Nina Derron oraz Alexandra Tondeur. Już po pierwszym etapie wyścigu na prowadzenie wyszła Szwajcarka Ryf. Ze stratą 5’38” z wody wyłoniła się Brytyjka Grosvenor, a tuż za nią druga reprezentantka gospodarzy Gerron.

Część kolarska pokazała, że Daniela tego dnia nie ma sobie równych. Z kolejnymi przejechanymi kilometrami zawodniczka powiększała przewagę nad swoimi rywalkami. Na zejściu do T2 wynosiła ona prawie pół godziny [29’27”]. Podczas roweru dobrą pracę wykonała Finlandka Heini Hartikainen, która po wyjściu z wody na 6. miejscu, do strefy zmian weszła już na drugiej pozycji.

To maraton jednak wyłonił ostateczne podium wśród zawodniczek PRO. Jako pierwsza na mecie pojawiła się Daniela Ryf, po raz kolejny w swojej karierze łamiąc barierę sub9. Uzyskany przez nią czas to 8:59:05. 2. miejsce zajęła Alexandra Tondeur z wynikiem 9:25:57. Nieco ponad minutę za nią zjawiła się Heini Hartikainen.

Pełne wyniki Kategorii PRO kobiet na IRONMAN Switzerland Thun

# Imię i nazwisko Rezultat
1 Daniela Ryf 8:59:05
2 Alexandra Tondeur 9:25:57
3 Heini Hartikainen 9:27:01
4 Nina Derron 9:29:32
5 Jenny Schulz 9:31:18
6 Kristin Liepold 9:32:37
7 Katharina Wolff 9:36:50
8 Tara Grosvenor 9:40:41
9 Antonina Reznikov 9:59:12

 

ZOBACZ TEŻ: Super League Triathlon z nowymi zasadami wybierania zawodników

 

Najlepsi age-gruoperzy na IRONMAN Switzerland Thun

Na trasach wyścigu na pełnym dystansie w Szwajcarii rywalizowali również amatorzy. Najlepszym tego dnia okazał się Niemiec Leif Schröder-Groeneveld. Na drugim miejscu podium uplasował się Bert Jammaer z Belgii. Trzeci zaś został Andrew Woodroffe z Wielkiej Brytanii.

TOP 3 mężczyzn age-group

# Imię i nazwisko Rezultat
1 Leif Schröder-Groeneveld 8:42:48
2 Bert Jammaer 8:50:14
3 Andrew Woodroffe 8:53:48

Pośród amatorek zwycięstwo odniosła reprezentantka Szwajcarii Anja Schwegler. Srebro na pełnym dystansie wywalczyła Holenderka Heleen Moes, a brąz Alina Hanschke Busch z Meksyku.

TOP 3 kobiet age-gruop

# Imię i nazwisko Rezultat
1 Anja Schwegler 9:57:07
2 Heleen Moes 10:04:15
3 Alina Hanschke Busch 10:09:17

IRONMAN Switzerland Thun to zawody, które musisz ukończyć

Event, który odbył się w ubiegłą niedzielę, jest tym, który według uczestników jest imprezą, którą powinien „zaliczyć” każdy triathlonista. Na „bucket list” zajmuje ona pierwsze miejsce. Trasa zapewnia uczestnikom niezapomniane wrażenia.

Wszystko zaczyna się od pływania w dziewiczych wodach jeziora Thun w samym sercu Alp. Następna jest dwupętlową trasa kolarska w kierunku doliny Gürbe [całkowite przewyższenia wynoszą 2200 m]. Na sam triathlonowy deser czekają trzy pętle biegowe wzdłuż jeziora oraz przez historyczny most Scherzligschleuse.

Wcześniej wyścig ten przez 23 lata rozgrywał się w Zurychu. W roku 2020 zmieniono lokalizację na miasto Thun, które według organizatorów doskonale oddaje szwajcarskiego ducha.

Trasa pływacka zawodów

Trasa IRONMAN Switzerland Thun 2022 - pływanie
źródło: IRONMAN Switzerland Thun

Trasa rowerowa zawodów

Trasa rowerowa IRONMAN Swizterzland Thun 2022
źródło: IRONMAN Switzerland Thun

Trasa biegowa zawodów

Trasa biegowa IRONMAN Switzerland Thun 2022
źródło: IRONMAN Switzerland Thun

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane