Kaszubski Triathlon z kajakiem w roli głównej już za 3 dni!

W najbliższą sobotę [9 lipca] w Ciemnym na Pojezierzu Bytowskim odbędzie się Kaszubski Triathlon. W jego ramach rozegrane zostaną IX Mistrzostwa Polski Amatorów, podczas których część pływacką zawodnicy pokonają kajakiem.

Na wodach Jeziora Kamieniczno oraz przez okoliczne lasy poprowadzi trasa Kaszubskiego Triathlonu organizowanego m.in. przez Stowarzyszenie Sportowe Gminny Klub Sportowy „Myśliwiec”. Do rywalizacji przystąpią zawodnicy indywidualni oraz sztafety.

ZOBACZ TEŻ: Stępniak, Marcinek czy Chmura? Kto zwycięży na Enea Bydgoszcz Triathlon?

Kajak zamiast pływania na Kaszubskim Triathlonie

Zmagania rozegrają się, jak na triathlon przystało, w trzech etapach. Pierwszym z nich będzie jednak nie pływanie, a kajak, którym uczestnicy przepłyną 650 metrów. Z kajaka triathloniści przesiądą się na rower. Trasa, jaką będą oni mieli do pokonania to jedna lekko pofałdowana pętla o długości 14 km przez las.

Ostatnią część wyścigu stanowi pięciokilometrowe bieganie, które wyznaczone jest po crossowej leśnej pętli w pobliżu Jeziora Kamieniczno.

O kolejności startu decyduje odbiór pakietu Kaszubskiego Triathlonu

Start zawodów planowany jest na godzinę 9:00. Organizatorzy uprzedzają zawodników, że to, w jakiej kolejności wyruszą na trasę (uczestnicy startować będą z minutową przerwą do kolejnego przeciwnika) zależy od kolejności odbioru pakietu startowego.

Pełny regulamin Kaszubskiego Triathlonu znajdziecie tutaj.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,097ObserwującyObserwuj
419SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze

The slider with the ID of 5 is empty.