Stępniak, Marcinek czy Chmura? Kto zwycięży na Enea Bydgoszcz Triathlon?

W najbliższy weekend jedną z imprez, na których rywalizować będą zawodnicy to Enea Bydgoszcz Triathlon. Uczestnicy zmierzą się z pięcioma różnymi trasami. O zwycięstwo walczyć będą m.in. Kacper Stępniak – świeżo upieczony Mistrz Polski na dystansie supersprint oraz Tomasz Marcinek i Maciej Chmura.

Zmagania w ramach Enea Bydgoszcz Triathlon [8-10 lipca] rozegrają się już po raz ósmy w historii. Pływanie w Brdzie, trasa prowadząca przez centrum miasta oraz duże pole wyboru, jeśli chodzi o wybór dystansu – to wszystko przyciąga zarówno profesjonalnych zawodników, jak i amatorów.

ZOBACZ TEŻ: Enea Bydgoszcz Triathlon już w ten weekend!

Najciekawiej zapowiada się pojedynek na 1/4 IM


Na pięciu różnych dystansach zmierzy się prawie 4000 uczestników. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja na dystansie „ćwiartki”, której start zaplanowany jest na sobotę, na godzinę 10:00. Wśród triathlonistów, których zobaczymy na trasie, będzie Tomasz Marcinek, Maciej Chmura oraz Kacper Stępniak.

Maciej Chmura zwyciężył kilkanaście dni temu w wyścigu Moraviaman w Czechach na pełnym dystansie. Tomasza Marcinka mogliśmy oglądać zaledwie kilka dni temu na trasie GIT w Skierniewicach. Na tym samym dystansie udało mu się zająć drugie miejsce, ustępując tylko Tomaszowi Bremborowi.

Trzecim pretendentem do zwycięstwa jest Kacper Stępniak, rodowity Bydgoszczanin. W ubiegłą sobotę zaskoczył on kibiców i wystartował po raz pierwszy w swojej karierze na supersprincie w Suszu. Wywalczył tam złoty krążek MP.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @eneabydgoszcztriathlon

Kowalska na listach na 1/2 IM Enea Bydgoszcz Triathlon

Na listach startowych na „połówkę” wśród kobiet zobaczyć możemy m.in. Olgę Kowalską. Zawodniczka jest jedną z faworytek do zwycięstwa. W ubiegły weekend udało jej się zająć drugie miejsce na 1/2 IM w Suszu, gdzie do pierwszej Marii Cześnik zabrakło jej 1’42”.

Wśród triathlonistów, którzy w niedzielę zmierzą się z bydgoską „połówką” i zawalczą o miano najlepszego na tym dystansie, są Łukasz Lis oraz Paweł Reszke, który brał ostatnio udział m.in. w Challenge’u w Gdańsku, gdzie zajął 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Krieger zawalczy o zwycięstwo na 1/8 IM


Na 1/8 IM na Enea Bydgoszcz Triathlon w najbliższy weekend wystartuje Łukasz Krieger, który w ubiegłym roku na tym samym dystansie zajął drugą lokatę, wbiegając na metę ponad 30 sekund za Maćkiem Chmurą. Zagrozić mu mogą Michał Marciniak, Krzysztof Łopuszyński oraz Paweł Ochal.

Pełną listę startową na Enea Bydgoszcz Triathlon 2022 znajdziecie tutaj.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze