Kibiców nie stać na oglądanie igrzysk w Paryżu? Ceny biletów zaskakują

W ostatnich dniach pojawiło się wiele krytycznych głosów na temat wysokich cen biletów na różne dyscypliny sportowe podczas Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Negatywne opinie wyrażają nie tylko kibice i widzowie, lecz także sami sportowcy. 

ZOBACZ TEŻ: WTCS Abu Dhabi. Klimas i Słupek wracają do walki o igrzyska olimpijskie 

To, co mnie szokuje to cena biletów na igrzyska olimpijskie. To sportowcy tworzą widowisko, a ja nie jestem nawet pewna, czy moja rodzina będzie mogła przyjść i mnie zobaczyć, ponieważ jest tak drogo – komentuje sytuację dwukrotna mistrzyni olimpijska w siedmioboju Nafissatou Thiam. 

Bilety (nie) dla wszystkich?

Według wyliczeń portalu insidethegames.biz sprzedaż biletów ma przynieść organizatorom Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 prawie 1.4 mld euro, co stanowi 30% wszystkich przewidzianych zysków (4.4 mld). 

Pierwszą, najtańszą pulę biletów, uprawniającą do oglądania zmagań zawodników na żywo w Paryżu, można było kupić już w grudniu ubiegłego roku. Do obiegu miało trafić prawie milion kart wstępu w cenie 24 euro. Takie rozwiązanie miało sprawić, że igrzyska staną się „dostępne dla wszystkich”. Jednak jak podaje portal Eurosport: „połowa z tych biletów już została zakupiona przez państwo, które rozdysponuje je w późniejszym czasie”. W puli zostało więc tylko 500 tysięcy najtańszych biletów. 

Nie było więc zaskoczeniem, że pierwsza partia tanich biletów została bardzo szybko wyprzedana. Bilety kosztujące 24 euro i 50 euro rozeszły się natychmiastowo. Jak podają dziennikarze Onet.pl obecnie: „pozostały te droższe [bilety], których cena rozpoczyna się od 150 euro (koszykówka lub piłka ręczna w fazie grupowej), 230 euro (pływanie) czy aż 690 euro na kwalifikacje lekkoatletyczne. Inne na finały przewyższają podane kwoty wielokrotnie”. 

Źródło: Koobit

Darmowy triathlon

Jest jednak dobra wiadomość dla fanów triathlonu i biegania: triathlon i maraton olimpijski to dwie z niewielu imprez, w których widzowie mogą podziwiać wyścig za darmo. Zmagania można oglądać bez opłat, rozstawiając się wzdłuż trasy zawodów. Jedynie kibice, którzy będą chcieli zasiąść na specjalnie rozstawionych trybunach, będą musieli wykupić bilety wstępu. Ich maksymalna cena ma wynosić 40 euro. 

Męski triathlon olimpijski odbędzie się 30 lipca 2024 roku. Kobiety dzień później 31 lipca 2024 roku, a mieszana sztafeta drużynowa zaplanowana została na 5 sierpnia 2024 roku.

ZOBACZ TEŻ: Krótkie nogi mu nie przeszkodziły. Historia Pablo Dapeny Gonzaleza

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane