WTCS Abu Dhabi. Klimas i Słupek wracają do walki o igrzyska olimpijskie 

Wyścigiem WTCS Abu Dhabi Paulina Klimas rozpocznie swój sezon startowy. Na linii startu zobaczymy również Roksanę Słupek. Rok 2023 będzie szczególnie istotny w kontekście walki o punkty kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. 

ZOBACZ TEŻ: Symulacja olimpijska: Paulina Klimas z dobrymi perspektywami na Paryż 2024

Pierwsze wyzwanie

WTCS Abu Dhabi będzie pierwszym startem Pauliny Klimas w sezonie 2023. Wyścig w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest jednym z dwóch startów, dopełniających pierwszą część okresu kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Paryżu, trwającym od 27 maja 2022 do 27 maja 2023 roku. 

W tym okresie Paulina Klimas ma na swoim koncie już 4 starty. Jak mówił w rozmowie z Akademią Triathlonu trener zawodniczki, Mateusz Kaźmierczak w planach są jeszcze dwa wydarzenia – nadchodzące WTCS Abu Dhabi i WTCS Yokohama. 

Oprócz Pauliny Klimas w Abu Dhabi zobaczymy Roksanę Słupek, również starającą się o kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Zawodniczce brakuje zaledwie dwóch pozycji do tego, żeby znaleźć się w rankingu symulacji olimpijskiej, czyli w rankingu sportowców, którzy w okresie kwalifikacyjnym do imprezy docelowej Paryż 2024, uzyskali odpowiednią liczbę punktów, pozwalającą im na potencjalny start. 

Źródło: Facebook

WTCS Abu Dhabigdzie oglądać?

WTCS Abu Dhabi odbędzie się 3 marca. Start elity kobiet, w którym wystąpią polskie zawodniczki, zaplanowany został na godzinę 12:00 lokalnego czasu, czyli 9:00 czasu polskiego. Wszystkie wyścigi można oglądać na żywo na TriathlonLive.tv. Widzowie w Wielkiej Brytanii mogą również śledzić relację na żywo za pośrednictwem BBC iPlayer, BBC Sport, aplikacji BBC Sport i BBC Red Button.

ZOBACZ TEŻ: Plany PZTri na 2023 rok

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,300ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze