Symulacja olimpijska: Paulina Klimas z dobrymi perspektywami na Paryż 2024

Okres kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Paryż 2024 rozpoczął się 27 maja 2022 roku. Paulina Klimas, jedna z reprezentantek Polski, zajmuje obiecujące miejsce w rankingu symulacji olimpijskiej. Czy zobaczymy ją w Paryżu w 2024 roku?

ZOBACZ TEŻ: Jak podchodzi do swojej pracy Trener Roku 2022 Mateusz Kaźmierczak?

Symulacja olimpijska to ranking sportowców, którzy w okresie kwalifikacyjnym do imprezy docelowej Paryż 2024, uzyskali odpowiednia liczbę punktów, pozwalającą im na potencjalny start. Dla zawodniczek trenujących triathlon zarezerwowanych jest to 55 miejsc.

„Póki co ma przepustkę na Igrzyska”

Paulina Klimas jest w tym momencie na 42. miejscu w symulacji olimpijskiej, czyli póki co możemy powiedzieć, że ma przepustkę na igrzyska, chociaż jeszcze 1.5 roku kwalifikacji przed nią – mówił w rozmowie z Akademia Triathlonu dyrektor sportowy PZTri Filip Szołowski.

42. miejsce Pauliny Klimas oznacza, że znajduje się ona wsród 55 zawodniczek z całego świata, które potencjalnie mają szansę na start na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Jednak jak podkreśla Mateusz Kaźmierczak, trener Pauliny Klimas, kwalifikacja jest jedną z trudniejszych jeśli chodzi o wszystkie dyscypliny na świecie. 

Kwalifikacja zajmuje całe 2 lata i zawodnik musi przez tak długi okres utrzymywać maksymalne predyspozycje, by osiągnąć czołowe miejsca na pucharach świata i wyścigach serii WTS – mówi Kaźmierczak.

Źródło: Facebook

Plany na kwalifikację

Pierwsza część okresu kwalifikacyjnego rozpoczęła się 27 maja 2022 i potrwa dokładnie rok. W tym okresie Paulina Klimas ma na swoim koncie już 4 starty, w których zajęła kolejno:

  • 6. miejsce – Puchar Świata Miyazaki Japonia,
  • 11. miejsce – Puchar Świata Bergen Norwegia,
  • 12. miejsce – Mistrzostwa Europy Monachium Niemcy,
  • 17. miejsce – Puchar Świata Vina del Mar Chile

W planach zawodniczki są jeszcze dwa starty – wyścig WTCS Abu Dhabi i WTCS Yokohama. Mateusz Kaźmierczak mówi również, że w następnym, drugim okresie kwalifikacyjnym, zawodniczka wystartuje w 6 lub 8 wyścigach. Liczba startów zależy od tego, jakie wyniki będzie osiągać na poszczególnych imprezach.

Przygotowania do sezonu

Aktualnie Paulina Klimas przygotowuje się do nadchodzącego sezonu startowego 2023 na obozie szkoleniowym w Sierra Nevada w Hiszpanii. 

Oprócz Pauliny Klimas o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu stara się Roksana Słupek, której brakuje zaledwie dwóch pozycji do tego, żeby znaleźć się w rankingu. 

ZOBACZ TEŻ: Plany PZTri na 2023 rok

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,300ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze