Klaudia Petters i Kinga Bazan mistrzyniami świata AG w duathlonie!

Doskonałe informacje docierają do nas z Ibizy, gdzie rozgrywane są mistrzostwa świata w duathlonie. Dzisiaj na dystansie standard rywalizowali tam zawodnicy AG. Polki wywalczyły złote medale!

Mistrzostwa Świata World Triathlon Ibiza 2023 rozpoczęły się dla nas doskonale. Wczoraj w rywalizacji juniorów na dystansie sprint Kuba Gajda wywalczył srebrny medal. Maja Wąsik zajęła 5. miejsce.

Dzisiaj zawodnicy age-group rywalizowali na dystansie standardowym. Rozpoczynali od 10 kilometrów biegu, następnie czekało ich 40 kilometrów na rowerze, a całość kończył bieg na 5 kilometrów. Kibicowaliśmy dwóm zawodniczkom – Klaudii Petters (K20-24) oraz Kindze Bazan (K25-29).

Klaudia Petters rywalizowała w swojej grupie z jedną rywalką. Polce zależało jednak na jak najlepszym czasie AG pośród wszystkich zawodniczek AG. Oponentką, którą była Sophie Vallis, zostawiła szybko z tyłu. Na metę dotarła z czasem 02:05:58. Zdobyła mistrzostwo świata, a jej czas był drugim pośród wszystkich zawodniczek!

Mamy to proszę Państwa!! Mamy coś, czego już nikt mi nie odbierze. Jestem 2 zawodniczką Mistrzostw Świata AG w duathlonie a jednoczenie Mistrzynią Świata k20-24, czy to nie brzmi jak spełnienie marzeń? Bo ja chyba dalej nie wierzę, to co się działo na trasie nie dawało i w to wierzyć, ale mam to – napisała w mediach społecznościowych Polka. Przypomnijmy, że Klaudia została niedawno mistrzynią Europy w duathlonie.

Dobrze w rywalizacji K25-29 rozpoczęła Kinga Bazan. W pierwszym biegu Polka uzyskała czas 00:37:09. Dawało jej to minutę przewagi nad kolejną rywalką. Polka na rowerze miała również najlepszy czas pośród 11 zawodniczek. Drugi bieg pokonała w jednym z czołowych czasów. Na mecie jej czas wynosił 02:06:45, co dało zwycięstwo z przewagą ponad 2 minut nad kolejną rywalką.