Klubowe mistrzostwa IRONMAN 2023 również dla drużyn z Polski

W przyszłym sezonie poza klasyfikacją indywidualną w wyścigach najsłynniejszej triathlonowej marki będzie również specjalna kategoria dla drużyn. IRONMAN ogłosił serię klubowych mistrzostw na 2023 rok.

Dziesięć wydarzeń rozsianych na kontynentach obu Ameryk, Afryki, Oceanii oraz Europy  stworzy wielkie sportowe święto dla klubów triathlonowych. To właśnie w trakcie tych konkretnych eventów IRONMANa będą one mogły zawalczyć w dedykowanej im rywalizacji i zyskać miano najlepszego tri-klubu.

Co więcej, podczas wszystkich zawodów z tej serii na każdą z drużyn czekać będą wyjątkowe korzyści. Uczestnicy wezmą bowiem udział, chociażby w specjalnym przyjęciu powitalnym czy uzyskają autorskie prezenty.

To jeszcze nie wszystko! Każdy z klubów będzie mógł skorzystać z ulepszonych wiosek przeznaczonych wyłącznie dla nich, a na koniec zawodów wziąć udział w uroczystej ceremonii wręczenia niepowtarzalnych nagród.

10 imprez z serii klubowych mistrzostw

Ogłoszona przez słynną markę z kropką nad „m” seria jest wisienką na triathlonowym torcie programu IRONMAN TriClub. By wziąć w niej udział, każdy klub musi zarejestrować się właśnie w tym programie. Poza korzyściami wymienionymi wcześniej oraz bezpośrednią rywalizacją z innymi drużynami najlepszych czeka nagroda główna – tytuł klubowego mistrza IRONMAN.

Seria mistrzostw TriClub Championship obejmuje dokładnie osiem wyścigów na dystansie 70.3 oraz dwa wyścigi na dystansie Ironman. Dla uczestników będzie to doskonała okazja na to, by zebrać sportowe doświadczenie na nowych trasach i odwiedzając nowe miejsca, a także wesprzeć lokalną triathlonową społeczność.

Gzie więc zlokalizowane będą kolejne imprezy z cyklu? Pełna lista dziesięciu wydarzeń znajduje się tabeli poniżej.

Harmonogram klubowych mistrzostw IRONMAN 2023

Ameryka Północna i Południowa
IRONMAN 70.3 Panama Panama City, Panama 12 marca
Athletic Brewing Co. IRONMAN 70.3 Oceanside Kalifornia, Stany Zjednoczone 1 kwietnia
IRONMAN 70.3 Victoria Victoria, Kanada 28 maja
Carilion Clinis IRONMAN 70.3 Virginia’s Blue Ridge Roanoke, Wirginia 4 czerwca
Maytag IRONMAN 70.3 Steelhead Benton Harbor, Michigan 25 czerwca
IRONMAN 70.3 Maine Augusta, Maine 30 czerwca
IRONMAN Wisconsin Madison, Wisconsin 10 sierpnia
Europa
IRONMAN 70.3 Marbella Marbella, Hiszpania 7 maja
Afryka
IRONMAN 70.3 Mossel Bay Mossel Bay, Południowa Afryka 19 listopada
Oceania
National Storage IRONMAN Australia Port Macquarie, New Soth Wales 7 maja

Wszystko po to, by wspierać

Działający już 10 lat program IRONMAN TriClub powstał z myślą o wsparciu wszystkich klubów triathlonowych. Ma on na celu m.in. ułatwienie nawiązywania kontaktów – nie tylko wśród samych zawodników, lecz także w głównej mierze budowanie wyjątkowej społeczności oraz umożliwienie przyjaznej i zdrowej rywalizacji.

TriClubs są fundamentalnym elementem społeczności IRONMAN oraz większej społeczności triathlonowej. […] Tysiące IRONMAN TriClubs na całym świecie stworzyły globalną sieć wsparcia dla sportowców IRONMAN i ich stylu życia. Seria klubowych mistrzostw jest okazją do uczczenia tych klubów, kultury i tradycji, które wiele wnoszą do sportu triathlonowego, ale i ukazania idei uniwersalności we wspólnym języku i wyścigach IRONMAN. – Casey Taker, globalny dyrektor ds. rozwoju sportowców w The IRONMAN Group.

Każdy klub, który chciałby uzyskać na ten temat więcej informacji, powinien odwiedzić stronę ironman.com/triclubs. Pytania można kierować również drogą mailową pod adres [email protected].

ZOBACZ TEŻ: Ilu Polaków pojedzie w tym roku na MŚ w Konie? [pełna lista startowa, daty, kategorie]

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane