Ilu Polaków pojedzie w tym roku na MŚ w Konie? [pełna lista startowa, daty, kategorie]

Dla wielu triathlonistów nie tylko z Polski Kona to miejsce niemal mistyczne. To tutaj od ponad czterech dekad odbywają się najważniejsze zawody w roku – mistrzostwa świata IRONMAN na długim dystansie. W tym roku na Hawaje wybiera się bardzo liczna reprezentacja Polski.

Zawody po raz pierwszy rozgrywane będą w trakcie dwóch dni: 6 i 8 października. W rywalizacji PRO pierwszy dzień startowy zarezerwowany jest dla kobiet, a drugi dla mężczyzn.

Jeśli chodzi o rywalizację zawodników z różnych grup wiekowych, w trakcie obu dni startować będą zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

ZOBACZ TEŻ: Legenda Kony typuje faworytów do zwycięstwa w hawajskich MŚ

Polacy, który wystąpią na MŚ IRONMAN Kona 2022

Lista PRO

Jedynym zawodnikiem z Polski, który wystartuje na MŚ w Konie w kategorii PRO, jest Robert Wilkowiecki. Polak wygrał slota PRO na Hawaje w trakcie ME IRONMAN rozgrywanych we Frankfurcie. Na tych zawodach Wilkowiecki zajął 2. miejsce, sięgnął po tytuł wicemistrzowski, i zgarnął jeden z trzech dostępnych slotów.

ZOBACZ TEŻ: „Wilku” w specjalnym wywiadzie o Konie na naszym kanale na YouTube

Lista AG  

Poniższa lista zawiera 89 osób, które przyjęły slota i dopełniły wszelkich formalności koniecznych do startu w MŚ w Konie. 33 naszych zawodników wyruszy na trasę 6 października, a 56 dwa dni później. Poznajcie ich wszystkich.

Start Nazwisko Imię Bib# Kategoria
08.paź BLAZOWSKI PAWEŁ 884 M45-49
08.paź BOROWIK SEBASTIAN 1144 M45-49
06.paź BOROWIK JOANNA 696 K45-49
06.paź BORYCKI MARCIN 2355 M50-54
08.paź CHOJNACKI MARCIN 676 M45-49
08.paź CIEMIELEWSKI PIOTR 1971 M35-39
08.paź CZAJKA KRYSTIAN 1630 M40-44
06.paź CZARNECKI HIERONIM 2494 M25-29
08.paź CZERWIEC ARTUR 930 M45-49
08.paź DĄBROWSKI DARIUSZ 758 M45-49
08.paź DOMINO KRYSTIAN 876 M45-49
06.paź DRAPELLA DARIUSZ 1565 M65-69
06.paź DROZDZ MARTA 1296 K25-29
06.paź FAST MAGDALENA 846 K40-44
06.paź GLINKOWSKI ZBIGNIEW 1654 M60-64
08.paź GODLEWSKI KRZYSZTOF 1651 M40-44
08.paź GÓRNIAK JACEK 2177 M35-39
06.paź GRABAN EMILIA 1231 K30-34
08.paź GRABARSKI PAWEŁ 1725 M40-44
08.paź GRYBER PIOTR 1286 M40-44
08.paź GRZANECKI RAFAŁ 802 M45-49
06.paź GRZELEC JAROSŁAW 1746 M60-64
08.paź GUCHOWSKI PRZEMYSŁAW 967 M45-49
08.paź HELAK PAWE 951 M45-49
08.paź JEGLIŃSKI ŁUKASZ 2255 M30-34
06.paź KIEDA ALEKSANDRA 1220 K30-34
06.paź KIMBREL KINGA 1170 K30-34
08.paź KLATKA MARIUSZ 1323 M40-44
08.paź KMUK TOMASZ 2017 M35-39
06.paź KONIECZNY MARCIN 2411 M50-54
06.paź KOWALSKA OLGA 1132 K30-34
06.paź KOZIOŁ LESZEK 1783 M60-64
08.paź KUKLIŃSKI ADAM 158 M55-59
06.paź LATAŃSKA IWONA 466 K50-54
06.paź LECHOWICZ ANNA 1053 K35-39
08.paź LEKI KRZYSZTOF 1417 M40-44
06.paź LENZ MAGDALENA 1138 K30-34
08.paź LIS ŁUKASZ 2051 M35-39
08.paź LISZKA KRZYSZTOF 2606 M18-24
08.paź ŁUGIEWICZ PRZEMYSŁAW 1424 M40-44
08.paź ŁUKASIEWICZ MICHAŁ 2044 M35-39
08.paź MARCINIAK JACEK KRYSTIAN 1022 M45-49
08.paź MAWLICHANÓW MACIEJ 2543 M30-34
08.paź MAZUR JAKUB 1903 M35-39
06.paź MEDAK ALICJA 569 K45-49
08.paź MICHALEWICZ MARCIN 1841 M35-39
08.paź MIKA TOMASZ 1335 M40-44
08.paź MŁODZIKOWSKI PAWEŁ 2129 M35-39
08.paź MUCHA JANUSZ 2276 M30-34
08.paź MYŚLAK PIOTR 2355 M30-34
06.paź NOWAK SŁAWOMIR 2073 M50-54
06.paź ORZECH WOJCIECH 2121 M50-54
06.paź OSMOND GLEN 2257 M50-54
08.paź PASZEK PRZEMYSŁAW 1906 M35-39
08.paź PIETRUCZUK CHRISTOPHER 2417 M30-34
08.paź PIREK MARIUSZ 2026 M35-39
06.paź PODOBA JACEK 2235 M50-54
06.paź PODZIEWSKI ARKADIUSZ 2387 M50-54
08.paź PRON ADAM 793 M45-49
08.paź RESZKE PAWEŁ 2003 M35-39
08.paź RUDNIK TOMASZ 1271 M40-44
08.paź SAWICKI RAFAŁ 1495 M40-44
06.paź SIEKIERSKI MATEUSZ 2499 M25-29
06.paź SIENICKA ALEKSANDRA 1203 K30-34
06.paź SIKORA JULITA 561 K45-49
08.paź SIWIRSKI ROBERT 781 M45-49
08.paź SOBOLEWSKI JAKUB 1029 M45-49
06.paź SOCHA TOMASZ 1893 M50-54
08.paź SROKA MICHAŁ 1167 M40-44
06.paź SROKA MARTA 884 K40-44
08.paź STRADOMSKI JACEK 258 M55-59
06.paź SUSMARSKA EWA 1346 K25-29
08.paź SZCZESNIAK PIOTR 1326 M40-44
08.paź SZMIDT ŁUKASZ 2572 M30-34
06.paź SZMIDT MARIA 1261 K30-34
06.paź SZPOT IRENEUSZ 1729 M60-64
08.paź SZUDER PRZEMYSCAW 1213 M40-44
08.paź SZURLEJ JAROMIR 2081 M35-39
08.paź SZYP WOJCIECH 2387 M30-34
08.paź TARGONI PAWEŁ 891 M45-49
08.paź TRZEBIŃSKI BARTŁOMIEJ 848 M45-49
08.paź TRZECIAK ŁUKASZ 1395 M40-44
08.paź TWAROWSKI MICHAŁ 629 M45-49
08.paź WAGEMANN ŁUKASZ 1352 M40-44
08.paź WALKOWIAK DARIUSZ 1645 M40-44
06.paź WARZYBOK MAGDA 952 K40-44
08.paź WOLSKI MACIEJ 1292 M40-44
06.paź WÓJCIK EWA 224 K60-64
08.paź ZELEWSKI MARCIN 1206 M40-44

ZOBACZ TEŻ: Lionel Sanders: „Wygranie MŚ pozostanie moim celem już do końca kariery”

Podział ze względu na kategorie wiekowe

Podział według płci 18 kobiet i 71 mężczyzn
Najliczniejsza kategoria (kobiety) K30-34 – 7 zawodniczek
Najliczniejsza kategoria (mężczyźni) M40-44 – 18 zawodników
Liczba kategorii w których wystartują kobiety 7
Liczba kategorii w których wystartują mężczyźni 10

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Magda Lenz (@tri.fast.tri.furious)

Kategoria Imię Nazwisko
M18-24 KRZYSZTOF LISZKA
M25-29 HIERONIM CZARNECKI
MATEUSZ SIEKIERSKI
M30-34 CHRISTOPHER PIETRUCZUK
JANUSZ MUCHA
ŁUKASZ SZMIDT
ŁUKASZ JEGLIŃSKI
MACIEJ MAWLICHANÓW
PIOTR MYŚLAK
WOJCIECH SZYP
M35-39 JACEK GORNIAK
JAKUB MAZUR
JAROMIR SZURLEJ
ŁUKASZ LIS
MARCIN MICHALEWICZ
MARIUSZ PIREK
MICHAŁ ŁUKASIEWICZ
PAWEŁ MLODZIKOWSKI
PAWEŁ RESZKE
PIOTR CIEMIELEWSKI
PRZEMYSŁAW PASZEK
TOMASZ KMUK
M40-44 DARIUSZ WALKOWIAK
KRYSTIAN CZAJKA
KRZYSZTOF GODLEWSKI
KRZYSZTOF LEKI
ŁUKASZ TRZECIAK
ŁUKASZ WAGEMANN
MACIEJ WOLSKI
MARCIN ZELEWSKI
MARIUSZ KLATKA
MICHAŁ SROKA
PAWEL GRABARSKI
PIOTR GRYBER
PIOTR SZCZESNIAK
PRZEMYSŁAW SZUDER
PRZEMYSŁAW ŁUGIEWICZ
RAFAŁ SAWICKI
TOMASZ MIKA
TOMASZ RUDNIK
M45-49 ADAM PRON
ARTUR CZERWIEC
BARTLOMIEJ TRZEBINSKI
DARIUSZ DĄBROWSKI
JACEK KRYSTIAN MARCINIAK
JAKUB SOBOLEWSKI
KRYSTIAN DOMINO
MARCIN CHOJNACKI
MICHAŁ TWAROWSKI
PAWEŁ HELAK
PAWEŁ BLAZOWSKI
PAWEŁ TARGONI
PRZEMYSŁAW GUCHOWSKI
RAFAŁ GRZANECKI
ROBERT SIWIRSKI
SEBASTIAN BOROWIK
M50-54 ARKADIUSZ PODZIEWSKI
GLEN OSMOND
JACEK PODOBA
MARCIN BORYCKI
MARCIN KONIECZNY
SŁAWOMIR NOWAK
TOMASZ SOCHA
WOJCIECH ORZECH
M55-59 ADAM KUKLINSKI
JACEK STRADOMSKI
M60-64 IRENEUSZ SZPOT
JAROSŁAW GRZELEC
LESZEK KOZIOL
ZBIGNIEW GLINKOWSKI
M65-69 DARIUSZ DRAPELLA
K25-29 EWA SUSMARSKA
MARTA DROZDZ
K30-34 ALEKSANDRA KIEDA
ALEKSANDRA SIENICKA
EMILIA GRABAN
KINGA KIMBREL
MAGDALENA LENZ
MARIA SZMIDT
OLGA KOWALSKA
K35-39 ANNA LECHOWICZ
K40-44 MAGDA WARZYBOK
MAGDALENA FAST
MARTA SROKA
K45-49 ALICJA MEDAK
JOANNA BOROWIK
JULITA SIKORA
K50-54 IWONA LATAŃSKA
K60-64 EWA WÓJCIK

ZOBACZ TEŻ: Iwona Latańska – triathlonistka, która po 40-stce zaczęła lepsze życie

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

15,531FaniLubię
983ObserwującyObserwuj
287SubskrybującySubskrybuj

Kalendarz

Brak wydarzeń

Najpopularniejsze

X
X