Oliwa, Rypel i Brembor z drużynowym zwycięstwem w Krakowie

Drużyna AZS AWF Katowice z mistrzem Polski Michałem Oliwą w składzie zwyciężyła w klubowych mistrzostwach Polski sztafet mieszanych rozgrywanych w ramach Elemental Tri Series Kraków-Niepołomice.

Kwadrans po godzinie dwunastej juniorzy, zawodnicy do lat 23 oraz zawodnicy elity rozpoczęli rywalizację sztafet mieszanych. Do pokonania był dystans supersprinterski, tj. 0,3 km w wodzie, 5 km na rowerze i 1,8 km biegu. Na liście startowej nie zabrakło triathlonistów, którzy dzień wcześniej sięgnęli po najwyższe laury w startach indywidualnych. Pośród mężczyzn był to Michał Oliwa i Kacper Stępniak, a wśród kobiet Marta Łagownik.

Klubowe mistrzostwa Polski sztafet mieszanych

Oliwa, który wczoraj zdobył piąty tytuł mistrza Polski z rzędu, reprezentował drużynę AZS AWF Katowice. Mistrz Polski wystąpił na pierwszej zmianie w swojej drużynie i zapewnił jej 37 sekund przewagi nad drugą w stawce drużyną AZS UAM Poznań, w której „na jedynce” wystartował Jakub Juskowiak.

Na drugiej zmianie AWF-u z Katowic zobaczyliśmy Natalię Rypel. 10. zawodniczka w rywalizacji indywidualnej robiła, co mogła i ukończyła wyścig w z wynikiem 00:21:18. Na tamten moment jej drużyna znalazła się poza pierwszą piątką. Nieco słabszą zmianę rywalki wykorzystała doświadczona Marta Łagownik, która wyprowadziła drużynę Trójmiejskiej Akademii Triathlonu na czoło wyścigu.

Na ostatniej zmianie startowali bardzo mocni zawodnicy, tak więc wszystko było jeszcze możliwe. Świeżo upieczony wicemistrz Polski Kacper Stępniak pokonał trasę w ultra szybkim tempie. Gdy przekraczał linię mety, zegar wskazywał 17 minut i 19 sekund. To pozwoliło jego drużynie GVT Świebodzice zająć 3. miejsce z czasem 00:58:10.

Srebro trafiło do zespołu AZS UAM Poznań. Na ostatniej zmianie doskonale spisał się Filip Glapa, który przebył całą trasę w 18 minut. Zwycięzcą wyścigu została drużyna AWF-u Katowice, która dotarła do mety po 57 minutach i 53 sekundach. Trzecim zawodnikiem w tym zespole był Tomasz Brembor. Na mecie zmierzono mu czas 18 minut i 7 sekund.

Wyniki klubowych MP juniorów/u23/elity – sztafety mieszane

Przedstawiamy listę top-5 najlepszych drużyn oraz ich czasy. W rywalizacji udział wzięło 11 zespołów.