Kobiety oczami triathlonistów. Życzenia od zawodników i trenerów

Jakie są kobiety oczami triathlonistów? Z okazji Dnia Kobiet poprosiliśmy zawodników i trenerów o wypowiedzi, za co cenią kobiety i co je wyróżnia.

ZOBACZ TEŻ: Ida Cewińska: „Szczęśliwi i spełnieni rodzice dają dobry przykład

Z okazji Dnia Kobiet cała redakcja Akademii Triathlonu życzy Wam, żebyście się nie zmieniały! Chcemy Was widzieć jak najczęściej i najliczniej na triathlonowych trasach!

Za co podziwiamy kobiety?

Są dla nas wsparciem, inspiracją i motywacją. Za co je cenimy i podziwiamy? – Kobiety podziwiam przede wszystkim za logistykę i umiejętności planowania – mówi trener i zawodnik Maciej Bodnar. Mateusz Kaźmierczak, który na co dzień pracuje między innymi Paulinę Klimas, dodaje, że kobiety zdecydowanie bardziej dążą do celu. Wiąże się to z wyrzeczeniami, na które są bardziej odporne.

– Podziwiam je przede wszystkim za ich energię, zorganizowanie i wielozadaniowość – dodaje profesjonalista Tomasz Szala.

Wyróżnia je determinacja i dobry mental

Co jednak odróżnia kobiety od mężczyzn? Bodnar mówi, że mają mocniejszy mental. Kaźmierczak dodaje, że zawodniczki są zdecydowanie dokładniejsze w realizowaniu planów, wykazując się przy tym sporym zacięciem.

Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy mental jest nieco słabszy i pojawia się zwątpienie? Prezes Akademii Triathlonu Lech Jaroniec sugeruje, że warto wtedy nieco zwolnić i odpocząć od normalnych treningów.

– Takiej zawodniczce radzę, aby zrobiła coś innego. Niech będzie to jakaś inna forma aktywności, którą lubi – radzi.

Czego dzisiaj życzymy kobietom?

Z okazji Dnia Kobiet triathloniści i trenerzy życzą wiele wytrwałości w dążeniu do celów, zdrowia oraz spełnienia marzeń o startach bliższych (na lokalnych zawodach) lub dalszych (na imprezach takich, jak Kona lub mistrzostwa świata w Nicei).

Życzę Wam, abyście dalej szły przez życie z takim uśmiechem, radością i zaangażowaniem, jakie widzę u Was na zawodach triathlonowych lub innych triathlonowych spotkaniach – mówi Maciej Bodnar.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,502ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane