Kocierz Extreme Triathlon jedną z ostatnich imprez w polskim kalendarzu

Drugiego dnia października zawodnicy zmierzą się z jedną z ostatnich imprez w tym sezonie rozgrywanych na polskim podwórku. Kocierz Extreme Triathlon wyrusza jutro przed południem.

W samym sercu Beskidów czeka na turystów piękny krajobraz, czyste powietrze, cisza i spokój. To właśnie tam odbędzie się triathlon, podczas którego uczestnicy zmierzą się z przygotowaną specjalnie dla nich ekstremalną trasą.

To idealne wyzwanie dla tych, którzy chcą sprawdzić się w bardziej wymagających, niż zazwyczaj warunkach. Trasa liczy sobie bowiem pokaźną sumę przewyższeń, które zapewnią beskidzkie rejony. 

Trasa ukazująca piękno Beskidów 

Widok na Babią Górę to zaledwie jedna z atrakcji czekająca na tegorocznych uczestników Kocierz Extreme Triathlon. Na sam początek triathloniści pokonają 1100 metrów wpław w Jeziorze Mucharskim. Dwie pętle w kształcie trójkąta oraz start z wody – nie obędzie się bez pianek, które są obowiązkowe na tym etapie rywalizacji.

Po pływaniu przyjdzie czas na rower. 58 km i suma 1600 metrów przewyższeń to trasa prowadząca przez Tarnawę Górną, Hucisko i Przełęcz Kocierską, którą musi znać każdy zawodnik. Z uwagi na ruch otwarty wszyscy zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania przepisów kodeksu drogowego. Podczas etapu kolarskiego dozwolony jest suport techniczny i suplementacyjny.

Ostatnia część wyścigu to bieg górski mierzący 12,9 km. Jego trasa przebiega czerwonym szlakiem przez Przełęcz Isepnicką i Wielką Puszczę do Przełęczy Beskidu Targanickiego. Suma przewyższeń, którą pokonają uczestnicy, wynosi 700 metrów. Start biegu i meta wyścigu zlokalizowana jest w Kocierskim Hotelu&SPA.

Trasa Kocierz Extreme Triathlon

Trasa pływacka Kocierz Extreme Triathlon 2022
Pływanie, źródło: plxtri.com

Rower, Kocierz Extreme Triathlon 2022
Rower, źródło: plxtri.com

Bieganie, Kocierz Extreme Triathlon 2022
Bieganie, źródło: plxtri.com

Sześć godzin na pokonanie trasy 

Uczestnicy Kocierz Extreme Triathlon wystartują jutro o godzinie 11:00 w miejscowości Mucharz. Limit czasu na pokonanie całej trasy wynosi 6 godzin.

W ubiegłym roku do mety dotarło 102 zawodników. Najlepszym okazał się Marek Janisz, którego rezultat wynosił 3:23:53. Zyskał on prawie 8 minut przewagi nad swoim rywalem, Mateuszem Salą. Czas nieco ponad pół godziny wolniejszy (3:56:57) należał do Martyny Łopianiak i zapewnił jej zwycięstwo wśród kobiet.

Wyniki z jutrzejszego startu znajdziecie na stronie zawodów plxtri.com.

ZOBACZ TEŻ: Ruszają zapisy na Castle Malbork Triathlon!

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze