Kolejne medale Polaków! Mistrzostwa Europy Coimbra [WYNIKI]

W rozgrywanych w Portugalii mistrzostwach Europy reprezentanci Polski zaliczyli kolejne świetne występy. Jakie miejsca zajęli w cross triathlonie, aquabike, aquathlonie oraz triathlonie na dystansie średnim?

W piątek 14 września w Coimbrze rozpoczęły się multisportowe mistrzostwa Europy. W sobotę i niedzielę zawodnicy startowali w duathlonie na dwóch dystansach: sprinterskim i standardowym, gdzie Polki zdobyły aż 5 medali. 19 czerwca w zawodach cross duathlonowym tuż za podium stanęła Edyta Jakubowska-Olech. W kolejnych dniach reprezentanci Polski rywalizowali w cross triathlonie, aquathlonie, triathlonie na dystansie średnim oraz aquabike.

Mistrzostwa Europy Coimbra. Kolekcja polskich medali

20 czerwca jedynym biało-czerwonym startującym w cross triathlonie był Sławek Kąkol (kat. M60-64). Ostatecznie, na bardzo wymagającej trasie, udało mu się ulokować tuż za podium. Z czasem 1:58:54 zajął 4. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Dzień później Monika Ożarowska (K40-44) oraz Aneta Sowa (K50-54) zameldowały się na starcie zawodów aquathlonowych. Polki zajęły kolejno 7. i 17. miejsce.

Najliczniejsza grupa reprezentantów Polski wzięła udział w wyścigu triathlonowym na dystansie średnim. Tym razem swoją dominację ponownie pokazały polskie triathlonistki. W kategorii K25-29 wicemistrzynią Europy została Klaudia Petters, a brązowy w kategorii K35-39 medal zdobyła Magdalena Płóciennik. Wśród mężczyzn najwyższe miejsce zajął Michał Czapiński (M40-44), który ulokował się na 8. pozycji.

W zawodach aquabike na najniższym stopniu podium stanął natomiast Daniel Baranowski (M30-34), a wicemistrzostwo Europy zdobył Jakub Baradziej (M35-39).