Koronawirus zmusza ITU do przełożenia ważnych imprez kwalifikacyjnych do Tokio!

0
fot. ITU, informacja prasowa

ITU przenosi imprezę kwalifikacyjną na IO w Tokio sztafet mieszanych z Chengdu do Walencji! Międzynarodowy Związek Triathlonu w porozumieniu z Chińską Federacją Triathlonową (CTSA) podjęła decyzję o przeniesieniu zawodów do Hiszpanii z powodu epidemii koronawirusa!

Kwalifikacje olimpijskie Chengdu miały odbyć się 9 maja, a następnego dnia w tym samym miejscu miały się odbyć zawody Pucharu Świata! Oba wydarzenia zostały włączone do systemu kwalifikacji olimpijskich. Podjęto decyzję o przeniesieniu wyścigu Sztafet Mieszanych do Walencji na 1 maja, co będzie ostatnią okazją dla ostatnich trzech Krajowych Komitetów Olimpijskich do kwalifikacji zespołów złożonych z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Puchar Świata w Chengdu zostanie przełożony na późniejszy termin. Nie wyznaczono jeszcze daty.

Zawody Pucharu Azji w Tainan (TPE), Beihai (CHN) i Dexing (CHN), które miały być zorganizowane w marcu i kwietniu, również zostały odwołane bez wskazania kolejnego terminu!

Walencja będzie gospodarzem imprezy Mixed Relay Qualification wraz z zaplanowanym na weekend 1-3 maja Pucharem Świata.

To nie pierwsze zawody triathlonowe, których dotyka sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Kilka dni temu pisaliśmy o zawodach serii XTERRA, odwołanych dla zawodników spoza Tajwanu, gdzie zorganizowano event.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here