Koronawirus zmusza ITU do przełożenia ważnych imprez kwalifikacyjnych do Tokio!

ITU przenosi imprezę kwalifikacyjną na IO w Tokio sztafet mieszanych z Chengdu do Walencji! Międzynarodowy Związek Triathlonu w porozumieniu z Chińską Federacją Triathlonową (CTSA) podjęła decyzję o przeniesieniu zawodów do Hiszpanii z powodu epidemii koronawirusa!

Kwalifikacje olimpijskie Chengdu miały odbyć się 9 maja, a następnego dnia w tym samym miejscu miały się odbyć zawody Pucharu Świata! Oba wydarzenia zostały włączone do systemu kwalifikacji olimpijskich. Podjęto decyzję o przeniesieniu wyścigu Sztafet Mieszanych do Walencji na 1 maja, co będzie ostatnią okazją dla ostatnich trzech Krajowych Komitetów Olimpijskich do kwalifikacji zespołów złożonych z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Puchar Świata w Chengdu zostanie przełożony na późniejszy termin. Nie wyznaczono jeszcze daty.

Zawody Pucharu Azji w Tainan (TPE), Beihai (CHN) i Dexing (CHN), które miały być zorganizowane w marcu i kwietniu, również zostały odwołane bez wskazania kolejnego terminu!

Walencja będzie gospodarzem imprezy Mixed Relay Qualification wraz z zaplanowanym na weekend 1-3 maja Pucharem Świata.

To nie pierwsze zawody triathlonowe, których dotyka sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Kilka dni temu pisaliśmy o zawodach serii XTERRA, odwołanych dla zawodników spoza Tajwanu, gdzie zorganizowano event.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,470ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane