Kostera: „Wyzwaniem 365 chcę popularyzować sport”. Jak dołączyć do rekordzisty świata?

Już 1 czerwca Adrian Kostera rozpocznie wyzwanie 365 Triathlon, którego celem jest ustanowienie rekordu najdłuższego triathlonu. Zawodnik chce zachęcić do rozpoczęcia aktywnego stylu życia i zaprasza chętnych do towarzyszenia mu na trasie. Jak można do niego dołączyć?

ZOBACZ TEŻ: Projekt 365 Triathlon. Poznajemy kolejne szczegóły wyzwania Adriana Kostery

Przez najbliższy rok Adrian Kostera będzie próbował ustanowić rekord najdłuższego triathlonu. Zamierza w 365 dni pokonać dystans 40.170 kilometrów. Wyzwanie rozpocznie się 1 czerwca, a Kosterę czeka na początek 67 dni pływania (łącznie 1.206 kilometrów). Do zawodnika będzie można dołączyć – ogłosił właśnie pierwsze szczegóły wspólnego pływania.

Jak dołączyć do 365 Triathlon?

Wszyscy chętni będą mogli dołączyć do Kostery od 3 czerwca. Zawodnicy mogą zapisywać się w tym miejscu. Cena to 20 złotych, a cała kwota wpisowego zasili konto świetlicy Tacy Sami. Wspólne pływanie z zawodnikiem możliwe będzie w weekendy. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe numery.

Jednocześnie Kostera zaapelował, aby wszyscy chętni opisywali swoją sportową historię. Chce bowiem stworzyć platformę, dzięki której będzie można trafić z przekazem do większego grona osób.

Zależy mi na fajnej atmosferze i właśnie z tego powodu w formularzu rejestracji powinno pojawić się pole, w którym można umieścić swoją historię. Jestem pewien, że bardzo wielu z Was ma coś ciekawego do opowiedzenia lub jest dumna z progresu, jaki udało Wam się osiągnąć – czytamy.

W rozmowie z Wrocławskimi Faktami zawodnik powiedział, że trasa pływania, biegania i roweru zaplanowana została tak, aby każdy, nawet zupełnie amatorski zawodnik mógł dołączyć. Kosterze będzie można towarzyszyć na trasie np. na jednym okrążeniu roweru, ale też na dowolnym dłuższym odcinku danego dnia.

Wszystko będzie się odbywać na małych pętlach. Przykładowo, ja będę biegał codziennie 55 km, na pętli, która ma 1 km. Będzie można zapisać się i przebiec jedną pętlę, bo ktoś nie biega w ogóle, ale będzie można też przebiec 5 km, półmaraton, maraton lub całość. Tempo będzie spokojne. Każdy, bez względu na stan wytrenowania, będzie mógł za nami nadążyć – powiedział zawodnik.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

    • Chodziło oczywiście o rekord świata 5x IM. Zapędziłem się z MŚ 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze