Krótkie dystanse i dobra zabawa pod dachem. Gdzie i kiedy odbędzie się Indoor Triathlon Series?

Warszawa, Piaseczno oraz Gdynia to trzy miasta, które gościły będą triathlonistów w ramach rywalizacji pod dachem. Organizatorzy Indoor Triathlon Series mówią, że to zawody doskonałe dla tych, którzy obawiają się pływania na otwartych akwenach.

ZOBACZ TEŻ: PTO, IRONMAN i Challenge Family skończyły sezon 2023. Kiedy powróci międzynarodowe ściganie?

Trwaj zapisy do zawodów Indoor Triathlon Series. To zawody, które rozgrywane są pod dachem – zawodnicy pływają na basenie, jadą na rowerze stacjonarnym oraz biegną na bieżni mechanicznej. Kolejna edycja odwiedzi Gdynię (21 stycznia), Warszawę (18 lutego) oraz Piaseczno (10 marca).

Indoor Triathlon Series – na czym polegała będzie rywalizacja?

Zawody będą się rozpoczynały od 600 metrów pływania na basenie 25 metrów (pod okiem ratowników). Uczestnicy pobiegną następnie do hali sportowej, gdzie czeka ich 15 km jazdy na rowerze stacjonarnym. Zawody kończy bieg na dystansie 3 kilometrów na bieżni mechanicznej.

Start prowadzony będzie w falach po 16 osób w odstępie 45 minut. Pełen regulamin zawodów dostępny jest w tym miejscu.

Fot. Bartłomiej Zborowski

Organizatorzy na swoje zawody zapraszają nie tylko doświadczonych triathlonistów (dla których jest to okazja na sprawdzenie formy), ale też zupełnie początkujących zawodników, czyli nawet takich, którzy nie brali jeszcze udziału w zawodach triathlonowych.

Dla wielu osób barierą, by wystartować w prawdziwym triathlonie, staje się pływanie w otwartych akwenach – jeziorze, rzece czy morzu. Indoor Triathlon Series niweluje ten problem, ponieważ wszystko odbywa się w jednym miejscu, pod dachem, a pływamy na 25-metrowych basenach – mówi organizator Piotr Jakubik.

Trwają zapisy do zawodów pod dachem

Przepustowość basenu sprawie, że liczba miejsc na każde zawody wynosi 160. Zapisy dostępne są na stronie SlotMarket. Aktualnie dostępne jest kilkadziesiąt miejsc na każde zawody. Dostępne są też ostatnie miejsca na rywalizację sztafetową w Piasecznie (3 marca).

Podczas zawodów Indoor Triathlon Series prowadzona będzie klasyfikacja generalne mężczyzn, kobiet oraz sztafet. Najlepsi zawodnicy otrzymają pamiątkowe statuetki.

Fot. Bartłomiej Zborowski
Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane