Łagownik i Stępniak najlepsi na średnim dystansie! [Wyniki 1/8 i 1/2 IM – JBL Triathlon Poznań]

Drugiego dnia JBL Triathlon Poznań zawodnicy rywalizowali w duathlonie na dwóch dystansach: 1/8 IM oraz 1/2 IM. Na sprincie zwyciężyli Agnieszka Gadomska i Igor Zalewski. Natomiast na połówce najlepsi w Poznaniu byli Kacper Stępniak i Marta Łagownik.

Popularne na triathlonowej mapie Polski zawody w Poznaniu, wyjątkowo zostały rozegrane w formule duathlonu. Pomimo wprowadzonej zmiany formuły zawodów, do dzisiejszej rywalizacji na połówce przystąpili zarówno zawodnicy PRO, jak i amatorzy. Tradycyjnie, wysoką frekwencję odnotowano również na dystansie sprinterskim.

Wyniki rywalizacji na dystansie 1/8 IM

Pierwszym wyścigiem w dzisiejszym harmonogramie JBL Triathlon Poznań był sprint, który rozpoczął się o godz.8:00. Rywalizacja na tym dystansie w formule duathlonu to 1,31 km biegu, 22,5 roweru, 5,25 biegu.

Zaciętą rywalizację o zwycięstwo i czołowe pozycje w klasyfikacji końcowej sprintu stoczyli mężczyźni. Po zmianach na pozycji lidera w pierwszej części zawodów, na etapie kolarskim, na pierwsze miejsce wysunął się Igor Zalewski. Wywalczonej przewagi nie oddał już do mety, na którą wbiegł z czasem 00:58:18. Bardzo wyrównana rywalizacja toczyła się natomiast między zawodnikami o kolejne miejsca. Ostatecznie, o końcowej klasyfikacji zadecydowały sekundy. Drugie miejsce wywalczył Adam Kuś (00:59:42), a trzecie miejsce na podium zajął Marcin Niebrzydowski (00:59:46).

Top-5 mężczyzn w kategorii open – sprint

1. Zalewski Igor – 00:58:18
  2. Kuś Adam – 00:59:42
  3. Niebrzydowski Marcin – 00:59:46
  4. Bailey Neal – 00:59:49
  5. Młyńczak Jakub – 01:00:07

Niewątpliwie, emocjonującą rywalizację o najwyższe miejsca na 1/8 IM stoczyły dziś także panie. Mianowicie, w przebiegu wyścigu wielokrotnie dochodziło do przetasowań w czołowej klasyfikacji. Ostatecznie, zwycięstwo wywalczyła Agnieszka Gadomska, uzyskując czas 01:06:23. Kolejne miejsca na podium zdobyły: Paulina Bohater (01:07:56), a tuż za nią uplasowała się Natalia Frączek (01:10:21).

Wyniki rywalizacji na dystansie 1/2 IM

Kulminacyjnym punktem sportowej rywalizacji w Poznaniu był wyścig w duathlonie na dystansie odpowiadającym 1/2 IM, czyli: 5,25 km biegu, 90 km roweru, 21 km biegu.

Rywalizacja o najlepsze miejsca i pozycje w klasyfikacji generalnej mężczyzn, z pewnością wywoływała duże emocje. Czołowi zawodnicy toczyli wyrównaną walkę niemalże do linii mety. W pierwszej części wyścigu bezpośrednią rywalizację o pierwsze miejsce rozgrywali Kacper Stępniak i Piotr Ławicki. Dopiero na ostatnich kilometrach biegu doszło do końcowych przetasowań i przede wszystkim, zaciętej walki o zwycięstwo. Najlepszy w dzisiejszym wyścigu był Kacper Stępniak, który uzyskał czas 03:39:28. Drugi czas wywalczył Łukasz Kalaszczyński – 03:40:49, a trzecie miejsce na podium zajął Piotr Ławicki z czasem 03:41:18.

Top-5 mężczyzn w kategorii open – połówka

1. Stępniak Kacper – 03:39:28

2. Kalaszczyński Łukasz – 03:40:49

3. Ławicki Piotr – 03:41:18

4. Woźniak Jakub – 03:42:46

5. Pietruczuk Christopher – 03:43:50

Wyścig kobiet również trzymał kibiców w napięciu do ostatniego, rozstrzygającego etapu biegowego. Niewielkie różnice czasowe pomiędzy najlepszymi zawodniczkami w pierwszej fazie wyścigu, zmiany w klasyfikacji nawet na kolejnych punktach pomiaru czasu, bez wątpienia pokazują, jaka zacięta rywalizacja toczyła się między nimi. Zarówno o zwycięstwo, jak i kolejne miejsca na podium. Pierwsze miejsce ostatecznie wywalczyła Marta Łagownik, która uzyskała czas 04:12:03. Drugie miejsce na podium, po mocnej walce na ostatnim etapie biegowym, zdobyła Maria Cześnik (04:17:30). Trzeci czas wyścigu uzyskała Liliia Baranowska (04:22:32).